اصولگرایان مجلس دوازدهم به وحدت می‌رسند

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: لیست‌های مختلف انتخاباتی اصولگرایان بعد از ورود به مجلس با هم متحد می‌شوند و یک فراکسیون سیاسی تشکیل خواهند داد.

«محسن زنگنه» نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، پیرامون آرایش سیاسی مجلس دوازدهم گفت: طبیعتاً فراکسیون اصولگرایان، فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم خواهد بود.

وی افزود: فکر می‌کنم لیست‌های مختلف انتخاباتی اصولگرایان بعد از ورود به مجلس با هم متحد می‌شوند و یک فراکسیون سیاسی تشکیل خواهند داد. از سوی دیگر اصلاح‌طلبان هم در مجلس بعدی یک فراکسیون تشکیل خواهند داد، اما اینکه مستقلین مجلس دوازدهم با اصلاح‌طلبان یک فراکسیون واحد تشکیل دهند یا آنکه فراکسیون مجزایی داشته باشند، محل سوال است.

منتخب مردم تربت حیدریه در مجلس دوازدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مجلس دوازدهم یک مجلس پرچالش خواهد بود، گفت: از آنجایی که وزن‌های مختلفی وارد مجلس بعدی می‌شوند، فکر می‌کنم در مجلس دوازدهم نسبت به مجلس یازدهم شاهد تضارب آرای بیشتری باشیم، اما بعد از مدتی قطعاً مجلس دوازدهم روال منطقی را پیش خواهد گرفت.

زنگنه درباره گزینه احتمالی ریاست مجلس دوازدهم، گفت: هنوز پیش بینی در این زمینه زود است اما رأی آوری محمدباقر قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم تا حدودی نسبت به مجلس فعلی سخت‌تر است.

وی تاکید کرد: تصورم این است که در نهایت اصولگرایان مجلس دوازدهم به جمع بندی و وحدت درباره انتخابات هیأت رئیسه مجلس خواهند رسید. البته با توجه به اینکه هنوز ۴۵ نفر از نمایندگان مجلس دوازدهم مشخص نشده است و قطعاً این افراد می‌توانند روی تصمیمات مجلس تأثیرگذار باشند، نمی‌توان بسیاری از مسائل داخلی مجلس بعدی را از الان پیش بینی کرد.