تغییر سطح تنش در شبه‌جزیره کره؛پیونگ‌یانگ آماده اشغال سئول می‌شود

رهبر کره شمالی می‌گوید که اگر امنیت این کشور ایجاب کند، پیونگ‌یانگ آماده تصرف کره جنوبی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در نشست حزب حاکم کارگر کره شمالی با اشاره به اینکه این حزب رویکرد اتحاد صلح‌آمیز با کره جنوبی از طریق گفتمان را کنار گذاشته است، تاکید کرد که در صورت لزوم، پبونگ‌یانگ آماده تصرف سئول است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از کیم جونگ اون نوشت: عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی در کره جنوبی مخرب‌ترین متخاصم و دشمن همیشگی کره‌ شمالی هستند و در نتیجه سیاست ملی بر این است که در صورت بروز شرایط اضطراری، تصرف قلمرو آنها اقدامی عاقلانه برای اطمینان از امنیت دائمی کشور و صلح و ثبات در آینده است.

کیم در نشست ماه دسامبر این حزب گفته بود که کره شمالی در حال کنار گذاشتن رویکرد اتحاد صلح‌آمیز با کره جنوبی از طریق گفتمان است و اضافه کرده بود که از حالا به بعد، سئول دشمن خارجی شماره یک پیونگ‌یانگ خواهد بود.

رهبر کره شمالی در ماه ژانویه پیشنهاد داده بود تا در قانون اساسی این کشور، جایگاه کره جنوبی به دشمن اصلی کره شمالی اصلاح شده و برنامه‌ریزی برای اشغال همسایه جنوبی در صورت درگرفتن جنگ، انجام شود. وی همچنین تاکید کرده بود که دیگر نباید به شهروندان کره جنوبی، «هموطن» اطلاق شود.