افتتاح پوشش کامل پروژه فیبرنوری در سه شهر استان

وزیر ارتباطات برای افتتاح پروژه پوشش کامل فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای میبد، بافق و حمیدیا و چند طرح ارتباطی در سفری یک روزه به استان یزد می‌رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امشب (دوشنبه) همزمان با ایام مبارک دهه فجر، به یزد سفر می‌کند.

قرار است در سفر زارع پور، با افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای میبد، بافق و حمیدیا، بطور کامل این سه شهر تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند.

در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهرهای میبد، بافق و حمیدیا که از طریق اپراتور پیشگامان اجرا شده، بیش از ۱,۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و خصوصی صورت گرفته است تا دسترسی بیش از ۵۳ هزار خانوار به سرعت‌های چندصد مگابیتی اینترنت فراهم شود.

وزیر ارتباطات همچنین ضمن بازدید از روند احداث این پروژه در شهرستان یزد، ۲۹۹ پروژه ارتباطی این استان را که با سرمایه گذاری بیش از ۷۲۵ میلیارد تومان احداث شده را نیز افتتاح کند.

از جمله این پروژه‌ها می‌توان اشاره کرد به راه اندازی ۳ سایت ۵G تلفن همراه در شهر یزد، احداث ۱۵ سایت ارتباطی در بخش روستایی، راه اندازی باجه‌های پست بانک روستایی در شهرک صنعتی، عقدا و ترک آباد و همچنین فاز دوم توسعه شبکه IP ملی در این استان که افزایش ۲۵ درصدی ظرفیت را در استان به همراه دارد.

علاوه بر آن، وی ضمن بررسی کیفیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهرهای میبد و یزد و حضور در آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای شهر اردکان، از خط تولید فیبرنوری در مجموعه کارخانجات کابل‌های مخابراتی شهید قندی نیز بازدید می‌کند.