سازمان ملل: اروپا خود را برای موج جدید مهاجران آفریقایی آماده کند

رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد هشدار داد بی توجهی اروپا به اوضاع انسانی وخیم سودان، برای کشورهای این قاره گران تمام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل نسبت به ادامه وخامت اوضاع انسانی در سودان و تبعات جدی آن برای اروپا هشدار داد.

«فیلیپو گراندی» رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که اگر توافق آتش‌بس بین طرف‌های درگیر سودانی به زودی امضا نشود و امدادرسانی به این کشور بیشتر نشود، اروپا احتمالاً مجبور شود با موج جدیدی از مهاجران سودانی مقابله کند.

این مقام سازمان ملل افزود که اروپایی‌ها همیشه نگران آمدن مردم به دریای مدیترانه هستند. اگر اروپا از پناهندگان و آوارگان سودانی حمایت نکند، شاهد حرکت‌های رو به جلوی مردم از کشورهای سودان، لیبی، تونس به سوی اروپا خواهد بود.

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP ) در گزارشی اعلام کرد که در حال حاضر نزدیک به ۱۸ میلیون نفر در سودان با گرسنگی حاد مواجه هستند که ۵ میلیون نفر آنها در سطح اضطراری گرسنگی قرار دارند.

در گزارش برنامه جهانی غذا آمده است که این نهاد بین المللی در حال حاضر قادر به ارائه کمک‌های غذایی منظم فقط به یک نفر از هر ۱۰ نفری است که در سودان با گرسنگی اضطراری مواجه هستند.