روایت دختر بدمینتون باز ایران از تاریخ سازی مقابل رنک ۶۴ جهان

دختر تاریخ ساز ایران در مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر گفت: خوشحالم که موفق شدیم چنین نتیجه خوبی را رقم بزنیم چون خودمان هم اصلا تصور برد مقابل مکزیک را نداشتیم.

مهر: پرونده سی و دومین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر برای ایران با کسب مدال نقره تاریخی تیم دو نفره بانوان با ترکیب «پریا اسکندری و رومینا تاجیک» در حالی بسته شد که کمتر کسی انتطار کسب چنین نتیجه‌ای را از تیم بانوان داشت.

پریا اسکندری در گفت و گو با خبرنگار مهر، درخصوص کیفیت این دوره از مسابقات اظهار داشت: کیفیت رقابت‌ها واقعا عالی بود. من ۸ سال است که عضو تیم ملی هستم واقعا سالن یزد بهترین سالنی بود که در این مدت دیده بودم. علاوه بر این تماشاگران خوبی هم در سالن حضور داشتند که هیجان بازی‌ها را دو چندان کرده بود. جای امیدواری است که واقعا بدمینتون در ایران به جایگاهی رسیده است که حالا شاهد چنین استقبالی از آن توسط شهروندان هستیم.

وی افزود: همانطور که در جریان هستید بازی‌های المپیک را در پیش داریم که همین موضوع باعث شده بود این مسابقات اهمیت بیشتری پیدا کند. وقتی حساسیت یک بازی بالا باشد قاعدتا استرس هم زیاد می‌شود. شروع رقابت‌های بین المللی فجر برای من با استرس بود چون اکثر بازیکنان حاضر دارای رنک بودن آنهم رنک زیر ۱۰۰ این درحالی بود که ما اصلا رنک نداشیم.

این ملی پوش بدمینتون ادامه داد: خوشحالم که موفق شدیم چنین نتیجه خوبی را رقم بزنیم خودمان هم اصلا تصورش را نداشتیم. البته بازی با مکزیک که این اتفاق تاریخی رقم خورد از نظر روانی برای ما آسان‌تر بود چون قبل از این بازی ما هند را شکست داده بودیم که تیم خوبی بود.

اسکندری در مورد برنامه‌هایش برای آینده مسیر حرفه‌ای خود گفت: در قیاس با گذشته بسیار انگیزه دارم. البته هنوز ابتدای راه هستم ما عملا المپیک پاریس که خیلی نزدیک است را از دست دادیم اما این موضوع نمی‌تواند برنامه‌های من را متوقف کند. دوست دارم از همین حالا خودم را برای رویدادهای مهم بعدی آماده کنم تا روزی من هم مانند ثریا آقایی در المپیک حضور داشته باشم. ثریا برای من یک الگو است او هم ورزشکار خوب و توانمندی است و هم از نظر اخلاقی همه چیز تمام.

دختر تاریخ ساز بدمینتون ایران با اشاره به حمایت‌های فدراسیون گفت: فدراسیون همیشه سعی کرده حامی ما باشد ولی واقعا اعزام‌های کمی داریم که بی تاثیر در ادامه این روند موفقیت آمیز نخواهد بود. دلیل اعزام‌های کم ما هم مربوط به شرایط مالی فدراسیون است. همین سفر اخیر بازیکنان به بحرین فکر می‌کنم برای هر فرد ۶۰ میلیون هزینه بر بود.

اسکندری در پایان خاطر نشان کرد: در لیگ برتر شرایط خوبی کنار تیم آتش نشانی تهران دارم. تمرینات توپی که کنار تیم داشتم واقعا عالی بود و در جام فجر نیز این تمرینات خیلی به من کمک کرد. حتی وضعیت مالی ما در لیگ بهتر شده است که جای امیدواری است. دوست ندارم خیلی درخصوص رقم قراردادم صحبت کنم ولی امسال با مجموع پاداش‌ها رقم قرارداد برخی بازیکنان به عدد ۱۲۰ میلیون تومان می‌رسید که در مقایسه با سال‌های قبل عدد خوبی است.