«زنان جمهور» راهی رادیو سلامت شدند/ انتخابات از زاویه‌ای دیگر

مدیر گروه خانواده رادیو سلامت با اشاره به تولید برنامه های انتخاباتی از برنامه «زنان جمهور» یاد کرد که به نقش زنان موفق در جامعه می‌پردازد.

انسیه سمیع‌پور مدیر گروه خانواده رادیو سلامت درباره برنامه «زنان جمهور» که قرار است با موضوع انتخابات از رادیو سلامت پخش شود به خبرنگار مهر توضیح داد: در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هر یک از شبکه‌های رادیویی برنامه‌هایی با محوریت انتخابات روانه آنتن کردند. رادیو سلامت هم با توجه به رسالتی که به عهده دارد، برنامه‌هایی در فضای انتخابات تولید کرده است که به پخش می‌رسد.

وی اضافه کرد: ما در گروه خانواده به سهم خودمان تلاش کردیم و برنامه «زنان جمهور» را تهیه و در روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۱۱:۳۵ از رادیو سلامت پخش می‌کنیم. با توجه به اینکه نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شخصیت، رفتار، فرهنگ و اندیشه آنها در شکل گیری صحیح جامعه انسانی نقش مهمی ایفا می‌کند.

سمیع پور با اشاره به اهمیت مشارکت زنان تصریح کرد: مشارکت سیاسی بانوان در توسعه پایدار جایگاه خاصی دارد. به همین دلیل برنامه «زنان جمهور» به بهانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، میزبان بانوان فرهیخته و فعال در عرصه‌های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

مدیر گروه خانواده رادیو سلامت بیان کرد: ما در برنامه «زنان جمهور» به برجسته سازی نقش زنان در جامعه، معرفی زنان موفق و نقش زنان و مادران در هدایت خانواده برای انتخاب درست و اصلح و اهمیت مشارکت گسترده در انتخابات خواهیم پرداخت.

سمیع‌پور درباره چالش‌های برنامه سازی و دعوت از مهمانان توضیح داد: ساخت برنامه دشواری‌های خاص خودش را دارد، چرا که شما موظف هستید مهمانانی متناسب با فضای برنامه دعوت کنید. مسلماً برنامه «زنان جمهور» هم مستثنی از این موضوع نیست و عوامل برنامه سعی می‌کنند با دعوت از مهمانانی که کمتر در دیگر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی حضور داشتند، حرف‌های تازه ای در حوزه انتخابات بزنند تا برای شنوندگان کاربردی باشد. بنابراین کار راحتی نیست ولی با اینکه چند قسمت از پخش برنامه بیشتر نگذشته اما به دلیل نگاه تازه تهیه کننده برنامه به موضوع انتخابات، توانسته نظر شنوندگان را جلب کند.

«زنان جمهور»، کاری از گروه خانواده رادیو سلامت است که روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۱۱:۳۵ به مدت ۱۵ دقیقه پخش می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی سهیلا باقری و اجرای لیلا علوی روی آنتن موج ۱۰۲ می‌رود.