تمدید هشدار مدیریت بحران در تردد از مسیرهای کوهستانی پایتخت

تهران- مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تمدید هشدار تردد از مسیرهای کوهستانی پایتخت خبر داد و گفت: مردم از فردا تا چهارشنبه صبح در صورت عدم ضرورت از حضور در این مسیرها بپرهیزند.

مهر نوشت: حامد یزدی مهر، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی از بعد از ظهر فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه تا صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه با دو سامانه بارشی در مناطق شمالی و نیمه غربی و افزایش سرعت وزش باد در نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات همراه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه طبق این پیش بینی از عصر فردا تا صبح سه شنبه شاهد بارش باران و کولاک برف و وقوع مه در مناطق کوهستانی خواهیم بود، گفت: به همه رانندگان و مسافران توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت، از تردد در مسیرها و گردنه‌های برف گیر خودداری کنند و در صورت لزوم به تردد، ضمن احتیاط حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تداوم رصد و پایش های این اداره کل در خصوص مخاطرات احتمالی ناشی از بارش‌ها خبر داد و عنوان کرد: به همه دستگاه‌های خدمات رسان اعلام می‌کنیم نسبت به حضور به موقع و مداوم در مسیرهای دارای بارش، اقدام جهت شن و نمک پاشی به منظور کاهش لغزندگی محورها و پاک سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب روها اهتمام ویژه داشته و از آمادگی تجهیزات و ماشین آلات جهت خدمت رسانی و امدادرسانی به موقع به مردم اطمینان حاصل کنند.

یزدی مهر همچنین توصیه کرد: با توجه به احتمال وزش باد شدید در مناطق مذکور تمامی شهروندان و ذی نفعان تابلوهای تبلیغاتی، در خصوص استحکام سازی ساختمان‌های نیمه کاره و سست، داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها توجه داشته باشند و کوهنوردان نیز با توجه به توصیه‌های قبلی همچنان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.