شهدای هسته‌ای چراغ راه علمی کشور هستند

معاون اول رییس جمهور گفت: امروز شهدای هسته‌ای چراغ راه علمی کشور بوده و ایران با مجاهدت‌ شهدای هسته‌ای امکان پذیر شده است.

مهر نوشت: «محمد مخبر» صبح امروز (پنج شنبه) در اولین روز گرامیداشت دهه فجر، در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای هسته‌ای با بیان اینکه بازدارندگی دفاعی، اقتدار نظامی و توانایی و دستاوردهای علمی کشور به ویژه در حوزه هسته‌ای مدیون خون شهدا و صبر خانواده این عزیزان است تصریح کرد: همسران و خانواده شهدا کانون اصلی فرهنگ ایستادگی و مقاومت هستند و وظیفه مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به دغدغه‌های ایشان است.

وی خاطرنشان کرد: نقش همسران و خانواده شهدا در ارتباط با فرهنگ عمومی پایداری و مقاومت بی بدیل است.

مخبر با تأکید بر اینکه شهدای هسته‌ای جزو برجسته‌ترین و مؤثرترین شهدای راه انقلاب و حق هستند تصریح کرد: امروز شهدای هسته‌ای چراغ راه علمی کشور بوده و اقتدار کنونی هسته‌ای و ایستادگی در برابر زیاده خواهی هسته‌ای نظام سلطه در برابر جمهوری اسلامی ایران با مجاهدت‌ها و تلاش‌های شهدای هسته‌ای امکان پذیر شده است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه شهدا زنده هستند و در حیات دنیوی نیز همواره آثار وجودی آنان در پیشبرد امور و کشور قابل لمس است گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند که روحیه و شجاعت فرزندان ایران و انقلاب اسلامی قابل تقابل نیست.

وی ادامه داد: پیروزی‌های جبهه مقاومت به ویژه در غزه و در مقابله با رژیم منحوس صهیونیستی حاصل فرهنگ انقلاب اسلامی و روحیه شهادت طلبی‌ای است که امام خمینی در سال ۵۷ و در تقابل حق و باطل پایه گذاری کرد و امروز شاهد هستیم مجاهدین فلسطینی با همین فرهنگ مقاومت و ایثارگری برگرفته از آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی در برابر رژیم غاصب تا دندان مسلح صهیونیستی و نظام سلطه اینچنین مقاومت می‌کنند و هیمنه آنان را در دنیا شکسته‌اند.

همچنین در این دیدار خانواده شهدای هسته‌ای با تأکید بر اینکه شهدا به ویژه شهدای هسته‌ای به دلیل ماهیت فعالیت‌ها و تلاش‌های خود در دوران حیات و یا حتی پس از شهادت همواره مظلوم و ناشناخته بوده‌اند تصریح کردند باید به نقش شهدای هسته‌ای در پیشبرد علمی و اقتدار بین المللی کشور پرداخته شود و با الگوسازی مناسب اجازه ندهیم یاد و خاطره آنان فراموش شود و دستاوردهای علمی، فناوری و عملیاتی آنان برای نسل جدید دانشگاهی تبیین گردد.

ایشان همچنین از دولت و به ویژه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری خواستند تا با گسترش تعاملات صنفی و الگوسازی از مجاهدت‌های بانوان فرهیخته به هویت یابی نسل جدید جوانان و به ویژه دختران کمک شود.