فیلمبرداری «خیابانی در مسیر آزادی» تمام شد/ مبارزات یک شهید

مستند بلند «آزادیستان» که به زندگی سیاسی شهید شیخ محمد خیابانی می‌پردازد، به «خیابانی در مسیر آزادی» تغییر نام داد.

صدای فارس: به نقل از روابط عمومی مستند فیلمبرداری و تدوین مستند بلند «خیابانی در مسیر آزادی» که به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده و تهیه‌کنندگی سعید الهی در تهران و تبریز انجام گرفته بود پایان یافت.

این فیلم ضمن اشاراتی به زندگی شخصی شیخ شهید بر رویکرد سیاسی محمد خیابانی که همزمان با دوره مشروطه برای برقراری عدالت و رهایی کشور از دست استعمارگران تلاش بسیار کرد و سرانجام در این مسیر به شهادت رسید تمرکز دارد.

این مستند با بازخوانی اسناد و بازنمایی تصاویر مربوط به یکی از مهمترین مقاطع تاریخی درصدد روشنگری درباره نقش دشمنان سلطه‌گر و عوامل داخلی آن‌ها در سرکوب آزادی‌خواهان مسلمان به ویژه روحانیت روشنفکر دینی است.

عوامل فیلم مستند «خیابانی در مسیر آزادی» عبارتند از کارگردان: امیرحسین خلیل زاده حسین تورنگ گوینده متن: همایون ظفرپور هماهنگی و برنامه ریزی تولید: علی عباس زاده نویسنده تحقیق و پژوهش: حسین تورنگ تصویربردار: علیرضا اسدنژاد تدوین و گرافیک: حسین تورنگ صدابردار: یاشار همتی و دستیاران فنی: هادی احمدی امیرحسین خادمی گرافیک: ستاره سهیلی مدیر تولید: مجید تورنگ عکاس: نیما وحیدزاده طراح بازسازی: حسین تورنگ تهیه‌کننده: سعید الهی محصول: سازمان هنری رسانه‌ای اوج.

این مستند پیش از این «آزادیستان» نام داشت.

منبع: مهر