مشوق‌های خوبی برای اسقاط خودرو در نظر گرفته شده است

رییس سازمان نوسازی ناوگان حمل و نقل وزارت صمت گفت: خوشبختانه مشوق‌های خوبی برای اسقاط در نظر گرفته شد که هم برای مراکز اسقاط و هم دارندگان خودرو جاذبه دارد. 

مهر نوشت: مراسم رونمایی از اقدامات و دستاوردهای دستگاه‌ها در دولت سیزدهم در خصوص کاهش آلودگی هوا، توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی درون شهری با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان نوسازی ناوگان حمل و نقل وزارت صمت و معاونین وزارت خانه‌های کشور و بهداشت صبح دوشنبه ۲۱ خرداد ماه در سالن همایش‌های بین المللی محیط زیست برگزار شد.

مهران سالاریه رئیس سازمان نوسازی ناوگان حمل و نقل وزارت صمت، صدور سه گواهی اسقاط را از جمله مشوق‌ها دانست و گفت: امسال ۶۰ هزار خودروی فرسوده اسقاط از چرخه ترافیک خارج شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷۱ هزار دستگاه خودرو اسقاط شد، افزود: امیدواریم امسال رکورد سال ۱۳۹۳ که بیش از ۲۸۰ هزار دستگاه اسقاط بود را بزنیم و به مرز ۵۰۰ هزار دستگاه برسانیم.

به گفته رئیس سازمان نوسازی، برنامه‌های توسعه برای خودروهای برقی و استفاده از آن در حمل و نقل عمومی داریم که اکنون آغاز شده است.

سالاریه به مشکلات در حوزه اسقاط موتورسیکلت اشاره کرد و افزود: در این بخش خوشبختانه راهور همکاری بسیار خوبی با مراکز اسقاط دارد اما برای موتورسیکلت باید برنامه جدی توسط راهور جهت جلوگیری از شماره گذاری موتورسیکلت‌ها انجام شود و ما نیز با راهور همکاری خواهیم داشت.