«متولد ایران» ویژه انتخابات پخش می‌شود/ پاسخی به پرسش‌های مردم

تهیه کننده برنامه «متولد ایران» بیان کرد که این برنامه با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و با هدف آگاه سازی مخاطبان درباره ضرورت و اهمیت این انتخابات پخش می شود.

حسین ماکنعلی سردبیر و تهیه کننده ویژه برنامه انتخاباتی «متولد ایران» درباره این برنامه که از رادیو انتخاب پخش می‌شود، به خبرنگار مهر گفت: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری به فکر طراحی و تولید برنامه‌ای ویژه بودیم که بتواند به پرسش‌های مخاطبان درباره انتخابات پاسخ دهد و این برنامه با همین هدف تولید شد و به آنتن رسید.

وی با اشاره به بخش‌های این برنامه عنوان کرد: گفت‌وگو با کارشناسان حوزه سیاسی در جهت تبیین ضرورت شرکت در انتخابات، شرایط رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی، دولت آینده و مسائل سیاسی و اقتصادی کشور و وظایف دولت در حوزه فرهنگ از مهمترین موضوعاتی است که در این برنامه مطرح می‌شود. همچنین گفت‌وگو با استانداران درباره خدمات دولت رئیس جمهور شهید بخش دیگری از برنامه «متولد ایران» است.

ماکنعلی با اشاره به دیگر جزئیات برنامه و نحوه تعامل با مردم توضیح داد: این برنامه که کارشناس محور است در بخشی‌های مختلفی با حضور کارشناسان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی طراحی شده است. در بخش اول سیاست داخلی، در بخش دوم سیاست خارجی، در بخش سوم اقتصاد و بخش چهارم فرهنگ مورد بررسی قرار می‌گیرد. ضمن اینکه برای مشارکت هر چه بیشتر مردم در برنامه از وسایل ارتباطی تلفن و پیامک هم بهره می‌گیریم و در بخش گزارش، گزارشگر با مردم درباره لزوم شرکت در انتخابات صحبت می‌کند.

این تهیه کننده در پایان درباره عوامل برنامه هم بیان کرد: استفاده از موسیقی‌های ملی و محلی در فواصل برنامه به اقتضای بخش‌ها و آیتم‌های مختلف استفاده می‌شود و اجرا و گویندگی برنامه «متولد ایران» را فاطمه نیرومند و محمد اطهری بر عهده دارند.

«متولد ایران» به نویسندگی فریده علیزاده کاشانی و هماهنگی و گزارشگری زهرا یاقوتی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۳۰ از رادیو انتخاب پخش می‌شود.