زاخارووا: روسیه به گسترش زرادخانه اتمی آمریکا پاسخ خواهد داد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز در مجمع بین‌المللی اقتصادی سنت پترزبورگ گفت: مسکو به مواضع آمریکا مبنی بر گسترش زرادخانه اتمی این کشور مطابق با دکترین هسته‌ای خود پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری مهر: ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز شنبه در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی در مجمع بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ (SPIEF) در سخنانی اعلام کرد: مسکو به مواضع آمریکا مبنی بر گسترش زرادخانه اتمی این کشور مطابق با دکترین هسته ای خود پاسخ خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص گفت: افکار عمومی آمریکا باید از کاخ سفید سؤال کند که چرا واشنگتن باید ظرفیت هسته ای خود را افزایش دهد.

ماریا زاخارووا، در ادامه اضافه کرد: آمریکا بار دیگر از مسأله روسیه برای نیل به اهداف داخلی خود استفاده می کند؛ این موضوع نشان دهنده حقارت و بی اعتباری آنها در داخل کشور است.

از سوی دیگر، دفتر مطبوعاتی نمایندگی رسمی سفارت چین در آمریکا نیز ساعاتی پیش با تاکید بر اینکه واشنگتن باید نقش تسلیحات هسته‌ای را در سیاست امنیتی داخلی و همچنین سیاست امنیتی غرب کاهش دهد، از آمریکا خواست تا تضعیف ساختارهای بین‌المللی عدم اشاعه را متوقف کند. آمریکا باید روی رفتارش تامل کند و خودش را متعهد به انجام کار درست بداند. آمریکا باید از تضعیف پیمان‌های بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه هسته‌ای دست بکشد و نقش تسلیحات هسته‌ای را در سیاست امنیتی داخلی و فرامرزی (غربی) کاهش دهد و برای رفاه جهان، مسئولانه عمل کند.