«جنون هسته‌ای» و یک افشاگری تازه درباره نتانیاهو

مستند «جنون هسته‌ای» اولین قسمت از مستند ۲ قسمتی «تهران تایمز بیشتر می‌داند» جمعه ۱۸ خرداداز شبکه سه سیما پخش می شود.

مهر: مستند «جنون هسته‌ای» اولین قسمت از مستند ۲ قسمتی تهران «تایمز بیشتر می‌داند» جمعه ۱۸ خرداد، ساعت ۱۷ از شبکه سه سیما پخش می شود.

این مستند به کارگردانی مجتبی میناوند و تهیه کنندگی محسن کریمیان، به بررسی اسناد و مدارکی می‌پردازد که نشان‌دهنده بیماری روانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

محمد صرفی سردبیر روزنامه تهران تایمز در این‌باره گفت: مهر ماه سال ۱۴۰۲ در روزنامه تهران تایمز گزارشی مربوط به وضعیت و پرونده پزشکی نتانیاهو منتشر کردیم. در این گزارش که بر اساس اسناد به دست آمده است، تصریح شد که نتانیاهو از بیماری روانی رنج می برد و بر اساس قانون او صلاحیت تصدی مسئولیت ندارد.

وی افزود: در این مستند، یکی از اعضای حزب لاپید با ارائه پرونده‌های پزشکی نتانیاهو و همسرش، آنها را فاقد صلاحیت لازم برای تصدی مشاغل دولتی معرفی می‌کند. دادگاه رژیم صهیونیستی پس از چند ماه بررسی اسناد، قصد ورود جدی به این پرونده را دارد. با این حال، مقامات قضایی این رژیم با طرح این ادعا که بررسی بیشتر این پرونده ممکن است امنیت ملی اسرائیل را به خطر اندازد، مانع از رسیدگی به آن شده‌اند.

مستند «جنون هسته‌ای» که برای اولین بار در دنیا این اسناد را منتشر می‌کند، تهیه شده در مرکز هنری رسانه‌ای نهضت است که جمعه ۱۸ خرداد ساعت ۱۷ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.