کرملین:آمریکا نمی‌تواند با زبان تهدید و باج‌خواهی با چین صحبت کند

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا نمی‌تواند با زبان تهدید و باج‌خواهی با چین صحبت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: سوئیس با دعوت نکردن از نمایندگان روسیه به کنفرانس اوکراین، از بی طرفی خود فاصله گرفته است.

در بیانیه صادره از سوی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص آمده است: سوئیس تا حد زیادی بی طرفی خود را از دست داده است، زیرا در پس زمینه درگیری اوکراین با اقلیت غربی ابراز همبستگی کرده است.

در بخش دیگری از بیانیه سخنگوی کرملین آمده است: چین بزرگ ترین اقتصاد جهان است، حتی ایالات متحده نیز نمی تواند به خود اجازه دهد با لحن تهدید و باج خواهی با این کشور صحبت کند. ایالات متحده به مرور زمان درک خواهد کرد که نمی‌ تواند با چین با زبان تهدید و باج خواهی صحبت کند.

کرملین ادامه داد: در خصوص تحریم های احتمالی آتی علیه چین، با پکن ابراز همبستگی می کنیم و اظهارات واشنگتن را نامناسب می دانیم… مجمع اقتصادی سنت پترزبورگ علاقه مندی گسترده ای را در میان شرکت کنندگان خارجی به خود جلب کرده و این رویداد می تواند مبنای همکاری گسترده ای میان کشورها باشد.