افتتاح بوستان «شهدای خدمت» و بهره‌برداری از ۲۱۰ پروژه عمرانی

شهردار منطقه ۱۰ تهران از افتتاح و بهره‌برداری از بوستان شهدای خدمت و ۲۱۰ پروژه عمرانی در هفته آتی خبر داد.

مهر نوشت: مهدی اخ الصنایع، شهردار منطقه ۱۰ تهران گفت: منطقه ۱۰ از جمله مناطق کم برخورداری است که دارای بافت متراکم و فرسوده‌ای بوده و از کمبود فضای سبز رنج می‌برد و به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه و رضایتمندی شهروندان، سال گذشته تملک و احداث بوستان در یکی از باغات قدیمی منطقه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: باغ عزیز (بوستان شهدای خدمت) با بیش از چند دهه قدمت مساحتی به متراژ ۴۹۱۸ مترمربع دارد که از طریق اعمال ماده ۹ لایحه قانونی نحوه تملک املاک واقع در طرح تملک و فضای سبز، منظور افزایش سرانه فضای سبز عمومی و خدمات رسانی به شهروندان خریداری شد.

شهردار منطقه ۱۰ ادامه داد: بوستان شهدای خدمت در انتهای خیابان شهید رنجبر ضلع جنوب خیابان پهلوان در ناحیه یک واقع شده و هم اکنون با پیشرفت ۱۰۰ درصدی، آماده افتتاح و بهره‌برداری شهروندان است.

اخ‌الصنایع عنوان کرد: با بهره‌برداری از این بوستان، سرانه فضای سبز منطقه از ۲.۸۸ مترمربع به ازای هر نفر به ۲.۹۳ مترمربع به ازای هر نفر می‌رسد.

شهردار منطقه ۱۰ گفت: قرار است در هفته آتی با حضور جمعی از مدیران شهری شهرداری تهران ۲۱۰ پروژه عمرانی و خدماتی به بهره برداری برسد.