تبعیض متا علیه مهندس فلسطینی دردسرساز شد

یکی از مهندسان سابق متا این شرکت را به تبعیض درباره کنترل محتوای مربوط به درگیری ها در غزه متهم کرد. وی به دلیل برطرف کردن باگی مربوط به پست های فلسطینیان در فوریه سال جاری میلادی اخراج شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وی در شکایتی ادعا کرده متا او را به دلیل برطرف کردن باگ هایی که به سرکوب و سانسور پست های فلسطینیان در اینستاگرام منجر می شد، اخراج کرده است.

فارس حمد یک مهندس فلسطینی آمریکایی و از اعضای تیم یادگیری ماشینی تیم متا از سال ۲۰۲۱ میلادی بوده است. او شکایتی از متا به دلیل تبعیض، اخراج ناعادلانه و دیگر اقدامات را در دادگاه ایالت کالیفرنیا ثبت کرده است.

حمد در شکایت خود متا را متهم کرده الگوی رفتاری تبعیض آمیزی علیه فلسطینیان دارد و مدعی است این شرکت ارتباطات داخلی کارمندان که مرگ و میر اقوامشان در غزه را ذکر کرده، حذف کرده و تحقیقی درباره استفاده این کارمندان از ایموجی پرچم فلسطین انجام داده است.

این درحالی است که طبق شکایت مذکور، متا چنین تحقیقاتی برای کارمندانی که ایموجی پرچم رژیم صهیونیستی را یا اوکراین را در محتوای مشابه منتشر می کنند، انجام نداده است.

ادعای حمد نشان دهنده انتقادهای وسیع گروه های حقوق بشری از عملکرد متا درباره بازبینی محتوایی منتشر شده در پلتفرم هایش درباره رژیم صهیونیستی و فلسطین است.