سیل در بنگلادش؛ هزاران نفر را در خانه‌هایشان حبس شدند

در پی جاری شدن سیل شدید در شهر «سلهت» بنگلادش، ۲۸ منطقه زیر آب رفته و ۱۰ هزار خانواده در خانه‌های خود محصور مانده‌اند.

مهر نوشت: به دلیل بالا آمدن سطح آب رودخانه «سورما» به میزان خطرناک در پی بارندگی‌های شدید و زیر آب ماندن کانال‌های این شهر، سیل در مناطق کم‌ارتفاع رخ داده است.

در عین حال ارائه خدمات بهداشتی به دلیل جاری شدن سیل در بیمارستان دانشکده پزشکی «ماگ عثمانی»، بزرگترین بیمارستان سلهت مختل شده است.

بنابر گزارش «داکا تریبون»، مقامات اعلام کردند در این شهر پناهگاه‌های متعددی برای سیل‌زدگان مهیا و غذای خشک و آب سالم به آسیب دیدگان رسانده شده است.

از سوی دیگر بخش‌هایی از هند نیز در روزهای اخیر و پس وقوع طوفان در این منطقه، گرفتار سیل شده است. مقامات می‌گویند ۱۰ منطقه تحت تأثیر سیل قرار گرفته است.

خبرگزاری شینهوا به نقل از مقامات محلی روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد سیل‌های اخیر در ایالت «آسام» در شمال شرق هند بیش از ۶۰۰ هزار نفر را تحت تأثیر قرار داده و جان دست‌کم ۱۸ تن را در این ایالت گرفته است. همچنین چندین نفر مفقود شده‌اند اما آمار دقیق آن هنوز مشخص نیست.

سیل در ایالت‌های دوقلوی آسام و مانیپورِ هند به دنبال باران‌های شدید در پی طوفان «رمال» که ماه گذشته بین سواحل بنگال غربی و بنگلادش رخ داد، به وقوع پیوسته است.