انتخابات هند تحت تاثیر گرمای کُشنده؛ کارکنان شعب جان باختند!

تداوم افزایش دما و گرمای شدید هوا در هندوستان به مرگ دست کم ۳۳ نفر منجر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، به‌دنبال افزایش دمای هوا در هندوستان دست کم ۳۳ نفر از جمله مقامات شعبه‌های انتخاباتی حین انجام وظیفه، جان باختند.

مقامات این کشور گفته‌اند که موج گرما احتمالاً تا پایان امروز ادامه خواهد داشت. هندوستان تابستان داغ و طاقت‌فرسایی را پشت سر می‌گذارد. این هفته در برخی نقاط دهلی نو، پایتخت این کشور دمای ۵۲.۹ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

گرچه انتظار می‌رود که دمای هوا در شمال غرب و مرکز هندو طی چند روز آتی کاهش پیدا کند اما بخش شرقی این کشور احتمالاً تا دو روز آینده همچنان با موج گرما دست و پنجه نرم خواهد کرد.

براساس اعلام مقامات، ۱۴ نفر در ایالت بهار از جمله ۱۰ مقام شعب اخذ رای درگیر در سازماندهی مرحله هفتم انتخابات سراسری این کشور که هم‌اکنون در جریان است، جان باختند.

در اوتار پرادش، پرجمعیت‌ترین ایالت هند نیز دست کم ۹ نفر از کارکنان شعب اخذ رای از جمله ماموران حراست شعب به دلیل گرمازدگی جان خود را از دست دادند.

میلیاردها نفر در سراسر آسیا با افزایش دمای هوا دست و پنجه نرم می‌کنند. دانشمندان می‌گویند که این افزایش دما تحت تاثیر تغییرات اقلیمی که انسان آن را رقم زده، تشدید شده است. در کشور همسایه هند یعنی پاکستان نیز افزایش حریق جنگلی ناشی از تشدید دمای هوا گزارش شده است.