عزاداری مردم کرگیل برای شهید رئیسی و ادای احترام به رهبر انقلاب

مردم شهر کرگیل هند در مراسم عزاداری شهادت رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی، با شعارهای فارسی به رهبر معظم انقلاب نیز ادای احترام کردند.

خبرگزاری مهر: به‌دنبال شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و هیأت همراه وی در سانحه سقوط بالگرد، دولت هند همگام با چندین و چند کشور دیگر، به نشانه همدردی، ضمن اعلام تسلیت یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

در ادامه همدردی مردم هند با مردم ایران، امروز مردم کرگیل هند با حضور در مراسم عزاداری جمهور شهید ایران و همراهان وی، حضور یافته و با شعارهای فارسیِ «خامنه‌ای رهبر ماست / ما اهل کوفه نیستیم» به رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ادای احترام کردند.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی یکشنبه هفته گذشته در حادثه سقوط بالگرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد. رئیسی برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، و بالگرد حامل وی و همراهانش در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

آیت الله آل هاشم، امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان رئیس جمهور در این بالگرد از شهدای این حادثه هستند.