پایان کار رضایی و نصیری با مدال برنز

نخستین روز از رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا با کسب دو مدال برنز برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید، ناهید کیانی در این روز از مسابقات حذف شد.

مهر: بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا صبح امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه با برگزاری مبارزات اوزان ۵۴-و ۶۳- کیلوگرم مردان، ۴۶- و ۵۳- کیلوگرم زنان در سالن «تین سون» شهر «دانانگ» ویتنام آغاز شد که از میان سه نماینده ایران در روز نخست سعیده نصیری و متین رضایی موفق به کسب مدال برنز شدند.

سعیده نصیری در اولین تجربه آسیایی خود موفق به کسب مدال برنز وزن ۴۶- کیلوگرم شد. وی در اولین دیدار «لخااوا» از مغولستان را در دو راند متوالی شکست داد و سپس با همین نتیجه «اوکاموتو» از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دور نیمه نهایی شد. نصیری در این مرحله مقابل «وانگ» از چین قرار گرفت و ۲ بر یک باخت و به نشان برنز رسید. نماینده چین پیش از نصیری «هوانگ سوان» نماینده پرمدال ین تایپه را از پیش روی برداشته بود. ناهید کیانی دیگر نماینده تیم بانوان کشورمان در وزن ۵۳- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، برابر «جونگ» از تایلند ۲ بر صفر باخت و حذف شد.

متین رضایی هم در وزن ۶۳- کیلوگرم دومین برنز ایران در روز نخست را کسب کرد. وی دور نخست مقابل «تسوروکا» از ژاپن ۲ بر صفر به برتری دست یافت و در ادامه با همین نتیجه برابر «ذکریا قالی» از عربستان پیروز شد و به نیمه نهایی صعود کرد. وی برای رسیدن به فینال «جون جانگ» تکواندوکار المپیکی کره جنوبی و دارنده مدال برنز المپیک، طلا و برنز جهان و ۷ طلا، دو نقره و دو برنز گرندپری را پیش رو داشت که با وجود نمایشی قابل قبول و نزدیک ۲ بر صفر باخت و به نشان برنز دست یافت.

این دوره از مسابقات فردا جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه با حضور مهران برخورداری، ابوالفضل زندی، مهدی حاجی موسایی، امیرسینا بختیاری، محمد حسین یزدانی، مبینا نعمت زاده، الهام حقیقی و ملیکا میرحسینی از تیم ملی ایران پیگیری می‌شود.

رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا در بخش مبارزه به مدت سه روز در شهر «دانانگ» ویتنام جریان خواهد داشت.