حقوق کمیته ملی المپیک را پس دادیم/ هیچ حسابی روی مدال ما نکردند

دارنده مدال طلای جهان در رشته وزنه‌برداری گفت: به دلیل حقوق پایینی که کمیته ملی المپیک برای ما در نظر گرفته بود آن را پس دادیم.

مهر: میرمصطفی جوادی ملی‌پوش المپیکی وزنه‌برداری ایران در دسته ۸۹ کیلوگرم، ظهر امروز در نشست خبری در مورد آخرین شرایط حضورش در المپیک پاریس گفت: در مورد رکورد نمی‌توان صحبت کرد چرا که در شرایط ۱۰۰ درصد بدنی نیستیم و باید تا المپیک به اوج برسیم و بهترین وزنه‌ها را بزنیم.

وی در واکنش به این سوال که نسبت به مدال وزنه‌برداری امیدوار نیستند، گفت: همیشه از این موضوعات مطرح بوده اما هیچ وقت مسابقات قابل پیش بینی نیست، درست است که وزنه‌برداری رشته رکوردی است اما با این حال قابل پیش بینی نیست.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی به حقوق کم وزنه‌برداران از سوی کمیته ملی المپیک اشاره کرد و گفت: حقوق‌هایی که الان کمیته ملی المپیک داده اصلا جالب نبود و همه را به همراه علی داوودی پس دادیم. فکر می‌کنم این حقوق‌ها نشان از این بود که روی ما هیچ حسابی باز نکردند. کف حقوق که مبلغ ۱۵ میلیون تومان است را برای ما در نظر گرفتند و به صورت مستقیم گفتند که هیچ مدالی نمی‌گیرید.

وی در مورد این که این بی‌مهری چه تاثیری رویش گذاشته، گفت: دیگر یک چیز طبیعی شده که کسی روی ما حساب باز نکند. هیچ وقت بحث بودجه‌ها عملی نشده، شرایط ورزشکاران خوب نبوده و تکرای است. واکنش جدیدی نداریم و برای ما عادی است. هرگز به رکوردها فکر نکردم ولی الان نمی‌توانیم صدِ خودمان را برای رکورد در تمرین بگذاریم. در ماه‌های آتی به‌سمت رکورد می‌رویم. هر رکوردی بیش‌تر، برای المپیک ایده‌آل‌تر. باید بیش‌تر از قبل بزنم و روی تخته المپیک شرایط خوبی داشته باشم.

قهرمان وزنه‌برداری جهان در مورد حمایت فدراسیون تصریح داشت: فدراسیون تنها ارگانی است که به نفع ما کار می‌کند. سالن تمرین ما خیلی بهتر شده، خوابگاه‌ها آماده می‌شوند و تغذیه‌ها هم خیلی خوب شده است.

وی در مورد تشت دوپینگ گفت: درباره دوپینگ هم بگویم از سال ۲۰۲۱ از من پشت‌سر هم آزمایش می‌گیرند و شاید هر ماه تست بدهیم که روال عادی است.