توافق شهرداری با نیروی هوایی/ آزادسازی اراضی دوشان تپه

شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به آزادسازی حدود ۸۰ هکتار از اراضی دوشان تپه گفت: خیابان پیروزی به خیابان دماوند متصل می‌شود.

مهر نوشت: محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص دوشان تپه گفت: با تصویب این توافق، تأمین سرانه‌های خدماتی با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود ۸۰ هکتاری آن و اتصال خیابان پیروزی به دماوند محقق می‌شود.

وی افزود: به‌زودی حدود ۸۰ هکتار از اراضی دوشان تپه با تصویب این توافق آزاد خواهد شد که شامل بازگشایی معابر خیابان‌های صفا، دهقان، پنجم نیروی هوایی و گذر شرقی -غربی حدفاصل خیابان‌های عادلی، دهقان می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به رونق محدوده مذکور، کاهش ترافیک و دسترسی پذیری معابر افزود: با آزادسازی اراضی دوشان تپه و بازگشایی معابر پیرامونی شاهد تحول خوبی در بخش شرقی پایتخت خواهیم بود.

علی‌احمدی با تاکید بر کاربری اراضی پایگاه هوایی دوشان تپه و لزوم حفظ باند فرودگاهی آن در مواقع بحران تصریح کرد: باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می‌ماند تا در هنگام موارد خاص یا حوادث و بلایای طبیعی از آن استفاده شود.

شهردار منطقه ۱۳ اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های چند ساله مجموعه شهرداری منطقه ۱۳ و همراهی مدیریت شهری در راستای درخواست‌های مردمی مبنی بر بازگشایی معابر دوشان تپه، جلسات متعددی برگزار شده است. از آن جمله این جلسات می‌توان به نشست‌های متعدد معاون شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل و مدیران کل زیر مجموعه شهرداری، سازمان املاک و مستغلات با متولیان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست کارگروه ماده پنج که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مدیر کل طرح‌های شهری و رئیس ماده پنج اشاره کرد؛ که این توافق در نهایت در جلسه‌ای رسمی به امضای شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج رسید.