چوگان در یگان‌های رزمی سراسر کشور فعال می‌شود

رییس فدراسیون چوگان با رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون چوگان، اصغر ناظری رییس فدراسیون چوگان با امیر سرتیپ دوم ستاد حسین امیدی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار امیدی ضمن عرض تبریک انتصاب ناظری به ریاست فدراسیون چوگان اظهار امیدواری کرد همکاری و تعامل دو جانبه میان ارتش جمهوری اسلامی ایران با ورزش به ویژه بازی چوگان بیش از پیش خواهد بود.

رییس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اقدامات اخیر فدراسیون چوگان در احیا و ترویج بازی کهن ایرانی و اقدامات امیدبخش این فدراسیون، ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل جهت ایجاد و راه اندازی ورزش چوگان در یگان‌های رزمی حاضر در سراسر کشور و ایجاد و احداث زمین چوگان در استان‌های مستعد در حوزه چوگان را دارد و این سازمان مساعدت همه جانبه خواهد داشت.

در ادامه اصغر ناظری پیشنهاد تشکیل و اعزام تیمی از نیروهای مسلح به رویدادهای بین المللی و برگزاری رقابت‌های دو جانبه یا چندجانبه با کشورهایی نظیر هندوستان و پاکستان را مطرح که با استقبال امیر امیدی همراه بود.

با توجه به حضور و همراهی نیروهای مسلح در حوزه چوگان، ایجاد و آغاز به کار کمیته نیروهای مسلح ذیل کمیته‌های تخصصی فدراسیون مطرح شد و مقرر گردید این کمیته با حضور نمایندگان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران فعالیت کند.