مانع جدید آمریکا برای جلوگیری از ورود کالاهای چینی

منابع آگاه می‌گویند اعمال دور جدید تعرفه گمرکی بر واردات تعداد بیشتری از کالاهای چینی به آمریکا از روز سه شنبه کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از رویترز، منابع آگاه می‌گویند اعمال دور جدید تعرفه گمرکی بر واردات تعداد بیشتری از کالاهای چینی به آمریکا از روز سه شنبه کلید خواهد خورد.

۳ منبع آگاه اعلام کرده اند که قرار است در این اقدام واردات برخی کالاهای استراتژیک از چین به آمریکا، از جمله خودروهای برقی ،مشمول اعمال یا افزایش تعرفه گمرکی شوند.

یک منبع آگاه گفته که بر اساس تصمیم دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، تعرفه‌هایی که در دوران دونالد ترامپ، دولت قبلی این کشور، بر واردات بسیاری از کالاها از چین اعمال شده بود، پا برجا خواهند ماند و برخی‌کالاهای دیگر از جمله پنل‌های خورشیدی، و تجهیزات الکترونیکی در کنار خودروهای برقی به فهرست کالاهای مشمول تعرفه‌های گمرکی در آمریکا اضافه خواهد شد.

منابع آگاه می‌گویند برخی کالاهای پزشکی چینی از جمله سرنگ و تجهیزات مراقبت شخصی نیز مشمول افزایش تعرفه گمرکی ورود به آمریکا خواهد شد.

دولت بایدن این اعمال تعرفه‌ها را به بهانه‌های امنیت ملی و استراتژیک در دستور کار قرار داده است.

برخی نمایندگان کنگره آمریکا مدت هاست که پیگیر افزایش تعرفه وارداتی خودروهای برقی چینی به این کشور هستند. گزارشات نشان می‌دهد تعرفه گمرکی ورود خودروهای برقی چینی به آمریکا بر اساس طرح جدید دولت بایدن ۴ برابر خواهد شد.