مؤمنی مقدم: والیبالیست‌های جوان در مسابقات کاوا محک می‌خورند

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: مسابقات والیبال لیگ ملت‌های آسیای مرکزی فرصت خوبی برای شناخت بازیکنان است. با بازی برابر بازیکنان بزرگسال کشورهای دیگر محک می‌خوریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون والیبال، سومین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌های آسیای مرکزی (کاوا) از ۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت در شهر اسلام‌آباد پاکستان برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال جوانان ایران در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

غلامرضا مؤمنی مقدم سرمربی تیم ملی جوانان ایران در ارزیابی حضور در این مسابقات گفت: در مسابقات آسیای مرکزی یا کاوا با پنج تیم بزرگسالان افغانستان، قرقیزستان، پاکستان، سریلانکا و ترکمنستان مسابقه خواهیم داد و بعد از تقریباً یک ماه اردوی آماده‌سازی وارد این مسابقات شدیم. البته هدف اصلی ما مسابقات جوانان آسیا در کشور اندونزی است که مرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این مسابقات فرصت خوبی برای شناخت بازیکنان است. با بازی برابر بازیکنان بزرگسال کشورهای دیگر محک خورده و شناخت بیشتری از آنان به دست خواهیم آورد. با حضور در مسابقات کاوا از نحوه بازی و کارهایی که باید در این مدت باقی مانده در تیم جوانان انجام دهیم، آگاه خواهیم شد و با آمادگی کامل وارد مسابقات جوانان آسیا می‌شویم. مسابقات در آسیای مرکزی اهمیت خاص خودش را دارد، به خصوص برای تیم‌هایی که با تیم بزرگسالان در این رقابت‌ها شرکت کردند. ما هم دست بسته نیستیم و انشاالله سعی می‌کنیم با بهترین نتیجه ممکن از این مسابقات خارج شویم.

سرمربی تیم ملی والیبال زیر ۲۰ سال پسر ایران با تاکید بر این که اعزام تیم جوانان سختی‌های خاص خودش را دارد، گفت: از ستاد مشترک نیروهای مسلح، فدراسیون والیبال و کسانی که در این زمینه زحمت کشیدند، ممنونم. این بازیکنان به سن قانونی رسیدند و مشمول سربازی هستند و با توجه به این مسئله خروجشان از کشور مشکلاتی دارد اما با هماهنگی‌های انجام شده توانستیم با تیم کامل و وارد مسابقات شویم. امیدوارم که این سفر و این مسابقات دستاورد خوبی برای تیم ملی جوانان ایران داشته باشد.

سید متین حسینی کاپیتان تیم ملی والیبال جوانان هم در ارزیابی حریفان اظهار کرد: برای دومین بار است که در این مسابقات شرکت می‌کنم. تیم‌های بسیار خوبی در این دوره حضور دارند. مخصوصاً تیم‌هایی که با بزرگسالان در این دوره شرکت کردند. پاکستان تیم خوبی است و والیبال خوبی ارائه می‌دهد.

وی افزود: از میزبانی کشور پاکستان تشکر می‌کنم. همه چیز خوب است. تیمی جوان و زیر ۲۰ سال هستیم که هدفمان قهرمانی است و می‌خواهیم بهترین عملکرد را در مسابقات کاوا داشته باشیم و از والیبال ایران دفاع کنیم. لیگ ملت‌های آسیای مرکزی مسابقات خوبی است و می‌توانیم بهترین عنوان این مسابقات را به دست آوریم و باعث سربلندی کشورمان شویم.