دیوار نویسی بدون مجوز ممنوع است/ لزوم همکاری مردم

دهدشت- مسوول فرهنگی و زیباسازی شهرداری دهدشت گفت: شهرداری دهدشت آماده همکاری و ارایه مجوز برای دیوار نویسی بوده و انجام این فرآیند بدون مجوز ممنوع و تخلف محسوب می شود.

سید ایمان تقوی با توجه به افزایش دیوار نویسی‌ها در شهر دهدشت در گفت وگو با خبرنگار مهر، افزود: دیوار نویسی می‌تواند به عنوان یک ابزار فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گیرد، اما مهم است که این کار با نظم و قوانین مشخصی انجام شود.

وی تصریح کرد: ما در شهرداری دهدشت به دنبال آن هستیم که فضای شهری را زیبا و همچنین منظم نگه داریم.

مسؤول فرهنگی و زیباسازی شهرداری دهدشت با بیان اینکه هرگونه دیوار نویسی در شهر دهدشت باید با دریافت مجوز از شهرداری انجام شود تاکید کرد: این امر به منظور حفظ نظم و زیبایی شهری و جلوگیری از هرج و مرج بصری است.

تقوی نسبت به انجام دیوار نویسی بدون مجوز هشدار داد و گفت: این موضوع بدون مجوز خلاف قانون است و شهرداری می‌تواند از طریق مراجع ذی‌صلاح اقدام به شکایت کند.

وی خاطر نشان کرد: هدف شهرداری این است که شهروندان ما در فرآیندهای زیباسازی شهری مشارکت کنند، اما این موضوع در چهارچوب قوانین انجام می‌شود.

مسؤول فرهنگی و زیبا سازی شهرداری دهدشت با بیان اینکه ما از هنرمندان و شهروندانی که مایل به ابراز خلاقیت خود از طریق دیوار نویسی هستند استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: شهرداری آماده همکاری و ارائه مجوزهای لازم به منظور ایجاد یک فضای شهری زیبا و هنری است.

تقوی در ادامه متذکر شد: شهروندان قبل از اقدام به دیوار نویسی، با مراجعه به شهرداری برای گرفتن مجوزهای لازم و اطلاع از قوانین و مقررات پیگیر شوند.

تقوی همچنین با اشاره به ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها نوشتن هر نوع مطلب یا الصاق هر نوع نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر را که مخالف مقررات شورای شهر باشد، ممنوع و تخلف دانست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر برنامه‌ای خاص برای حمایت از هنر دیوار نویسی در دهدشت افزود: ما در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کارگاه‌ها و جشنواره‌هایی هستیم تا به هنرمندان فرصتی برای نمایش استعدادهای خود بدهیم و همچنین آموزش‌هایی در زمینه دیوار نویسی ارائه دهیم.

تقوی ادامه داد: ما می‌خواهیم که دیوار نویسی به شکلی سازمان‌یافته و هنرمندانه انجام شود که هم به زیبایی شهر کمک کند و هم بیانگر فرهنگ و هویت ما شود.

مسؤول فرهنگی و زیبا سازی شهرداری دهدشت در پایان با بیان اینکه همه ما مسؤولیت داریم تا در حفظ و ارتقا زیبایی و فرهنگ شهرمان مشارکت کنیم، دیوار نویسی را یکی از راه‌های بیان هنر و فرهنگ عنوان و خاطر نشان کرد: دیوارنویسی باید به گونه‌ای باشد که حقوق و آسایش دیگران را نیز در نظر بگیرد و تنها با همکاری و تعامل می‌توان دهدشت را به مکانی زیباتر تبدیل کرد.