دور دوم انتخابات مجلس اهمیت زیادی دارد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکی از دلایل اصلی اهمیت زیاد دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی آن است که روی ترکیب سیاسی مجلس آینده تأثیر زیادی دارد.

مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره آرایش سیاسی مجلس دوازدهم، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی اهمیت زیاد دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی آن است که روی ترکیب سیاسی مجلس آینده تأثیر زیادی دارد.

وی ادامه: در دور دوم انتخابات مجلس، ۴۵ نماینده مشخص خواهند شد که بخش قابل توجهی از آن یعنی ۱۶ نفر برای حوزه انتخابیه تهران است. عموماً نمایندگان شهرهای بزرگ مطالبات ملی را پیگیری می‌کنند و مهم است که افراد کارشناس و متخصص در مجلس دوازدهم حضور داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبیعتاً این ۴۵ نفر روی کارکرد چهار سال آینده مجلس شورای اسلامی بسیار مؤثر خواهند بود، همین موضوع باعث می‌شود که مردم رغبت بیشتری برای مشارکت در مرحله دوم انتخابات داشته باشند. به هر صورت، امیدواریم که در حوزه‌هایی که انتخابات به دور دوم کشیده شده است، شاهد حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی باشیم.

رضاخواه با تاکید بر لزوم توجه نمایندگان مجلس یازدهم به مسائل و مطالبات به حق مردم، گفت: طبیعتاً مجلس محل تبادل نظر و بیان نظرات مختلف است، اما مساله مهم این است که در مجلس آینده به هیچ وجه نباید به اختلافات سیاسی دامن زده شود.

وی تاکید کرد: آنچه الان مردم روی آن حساس هستند و مطالبه دارند، رفع مشکلات اقتصادی و بهبود معیشتشان است؛ بر این اساس، ما باید از مجادلات سیاسی عبور کنیم تا بتوانیم این موضوعات را به صورت کارشناسی حل کنیم. البته به نظر می‌رسد با توجه به مطالبه مردم برای رفع مشکلات اقتصادی، عموم افرادی که برای مجلس دوازدهم انتخاب شدند، این موضوع را در نظر گیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم اینکه قبل از انتخابات اختلافات زیادی وجود داشت، اما فکر می‌کنم تنش‌های سیاسی در مجلس آینده کمتر خواهد بود و همین گونه هم باید باشد و نباید به تنش‌های سیاسی دامن زده شود. درباره افرادی که در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم انتخاب خواهند شد، باید به این موضوع اذعان کرد که عموم مردم به دنبال آن هستند که افراد متخصص را به مجلس بفرستند.