پایان مقاومت و اعتراضات ۵ روزه/ خیزش دانشجویان دوبلین به ثمر نشست

دانشجویان کالج معتبر دوبلین پس از موافقت مدیریت دانشگاه با خواسته‌شان مبنی بر قطع همکاری مالی با سرمایه‌گذاران صهیونیستی، به اعتراضات خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمزآواسرائیل، براساس بیانیه منتشرشده در تارنمای کالج ترینیتی دوبلین، پس از توافق مقامات این دانشگاه با دانشجویان معترض حامی فلسطین مبنی بر قطع همکاری مالی با سرمایه‌گذاران صهیونیستی، معترضان به اعتراضات پنج روزه خود پایان داده‌اند.

لازلو مولنارفی، رئیس اتحادیه دانشجویی این دانشگاه درباره این توافق گفت که بیانیه کالج ترینیتی «گواهی بر قدرت جنبش دانشجویی است.»

در بیانیه این دانشگاه آمده است: پس از مذاکرات موفق بین مقامات ارشد دانشگاه و معترضان، توافقی حاصل شد. کالج ترینیتی سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اسرائیلی که در فلسطین اشغالی فعالیت و از این حیث در فهرست سیاه سازمان ملل قرار دارند را به طور کامل متوقف خواهد کرد.

دانشجویان کالج ترینیتی به نشانه همبستگی با فلسطین با برپایی چادرهادر محوطه دانشگاه و به تبعیت از دانشجویان معترض دانشگاه‌های آمریکا، اعتراضات خود را از روز جمعه آغاز کردند.

اعتراضات حمایت از فلسطین و در محکومیت رژیم صهیونیستی هفته‌هاست که در دانشگاه‌های آمریکا جریان دارد؛ اعتراضاتی که به سراسر اروپا سرایت کرده است. مقامات بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا با دستور مستقیم جو بایدن، رئیس جمهور این کشور از نیروهای امنیتی و پلیس ضدشورش برای سرکوب معترضان استفاده کرده‌اند.