جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در زادگاه وحشی بافقی افتتاح شد

آیین افتتاحیه جشنواره سراسری تئاتر بچه های مسجد با حضور جمعی از مدیران حوزه هنری، مسؤولان بافق و گروه‌های تئاتری شرکت کننده در این جشنواره در گلزار شهدای گمنام شهرستان بافق برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، بعد از ظهر ۱۸ اردیبهشت ماه امسال گلزار شهدای شهرستان بافق حال و هوای دیگری داشت. جمعیت زیادی در مقبره شهدای گمنام شهرستان بافق گرد هم آمده بودند تا با شهدا و امام شهدا تجدید بیعت کنند. این تجدید بیعت برای آغاز پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد بود.

مراسمی که در آن کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، مصطفی موتورچی دبیر این جشنواره، روح الله کوشا مقدم مسؤول اجرایی جشنواره، حسام سالکی رییس حوزه هنری استان یزد، ابوالقاسم دهقان فرماندار بافق، حجت الاسلام هادی سمتی رییس سازمان تبلیغات اسلامی بافق حضور داشتند.‌

همچنین اعظم بروجردی، الهام چرخنده و وفا طرفه اعضای تیم داوری جشنواره، اساتید هنری همچون نصرالله قادری، حسین فدایی حسین، محمدرضا آزاد و تیم های شرکت کننده در این دوره نیز در این مراسم حضور داشتند.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ابتدای مراسم فرماندار شهرستان بافق ضمن خوشامدگویی به مهمانان اظهار کرد: امیدواریم شاهد اجراهای خوبی در این جشنواره باشیم و جای خوشحالی است که این اتفاق بزرگ هنری در شهرستان بافق زادگاه وحشی بافقی و هنرمندان بزرگ ایران رقم خورده است.

در ادامه کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حضور هنری نیز بیان کرد: حضور در شهرستان بافق و آغاز این جشنواره بزرگ میسر نبود مگر با تلاش و همکاری مدیران و مسؤولان استانی.

وی در ادامه افزود: در این دوره از جشنواره اساتید هنرمندی همچون نصرالله قادری، حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد کنارمان هستند تا برای نسل جدیدی که حضور دارند کارگاه های آموزشی و گفت‌وگوهای صمیمانه آموزنده برگزار کنند. تیم داوری پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد نیز در این چند روز پا به پای گروه های نمایشی شرکت کننده حضور خواهند داشت تا نظر کارشناسی خود را نسبت به نمایش ها اعلام کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم که این دوره از جشنواره، اتفاق های هنری و تئاتری خوبی را برای شهرستان بافق ایجاد کند و همچنین نشاط فرهنگی برای مردم عزیز شهرستان بافق به همراه داشته باشد.

در ادامه باحضور چهار گروه تئاتری در امام زاده عبدالله (ع) شهرستان بافق جشنواره تئاتر بچه های مسجد به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

اولین اجرا با عنوان «این سه نفر» اثری از بچه‌های بافق بود. دومین نمایش نیز «حسن و سیب سرخ» نام داشت که به کارگردانی محمدجواد تقی زاده باز هم از شهرستان بافق در شنواره حضور داشت.

نمایش «۴۴۴» اثر نرجس آخوندی از مشهد و همچنین «مرد شامی» اثر علی اصغر ایمان زاده از قم ۲ نمایش دیگری بودند که در اولین روز از جشنواره اجرا شدند.‌