گام آخر پاری‌سن‌ژرمن و دورتموند/ زنبورها به دنبال فتح ایفل

تیم های فوتبال دورتموند و پاری سن ژرمن دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند کرد تا نخستین فینالیست این بازی ها مشخص شود.

مهر: دور برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شامگاه امشب پیگیری خواهد شد و از ساعت ۲۲:۳۰ تیم فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه میزبان دورتموند خواهد بود.

این دو تیم در حالی قرار است امشب به مصاف هم بروند که دورتموند در دیدار رفت موفق شد در یک بازی دیدار خانگی با نتیجه یک بر صفر حریف قدرتمند خود را شکست دهد و امیدوار است بتواند به لطف این پیروزی راهی دیدار نهایی شود.

این دو تیم در مرحله گروهی هم گروه بودند و دورتموند به عنوان تیم اول و پاریس به عنوان تیم دوم راهی یک هشتم نهایی شدند. دیدار این دو تیم در فرانسه با برتری ۲ بر صفر میزبان به پایان رسید و در آلمان بازی یک به یک شد. به این ترتیب این دومین باری است که دورتموند در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا باید در پاریس به مصاف حریف فرانسوی خود برود.

دورتموند یک بار در فصل ۱۹۹۶ عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده است و یک بار هم در سال ۲۰۱۳ به فینال بازی‌ها رسید اما برابر بایرن مونیخ با شکست مواجه شد.

پاری سن ژرمن اما علی رغم هزینه‌های سنگینی که در سالیان اخیر با جذب ستاره‌های بزرگ دنیا انجام داده است نتوانسته است عنوان قهرمانی را کسب کند و فقط یک بار در سال ۲۰۲۰ به دیدار نهایی راه پیدا کرد اما این تیم هم نتوانست حریف بایرن مونیخ شود و به عنوان دومی این بازی‌ها بسنده نمود.

پاریسی‌ها پس از دیدار رفت، مسابقه‌ای انجام ندادند تا با استراحت کافی و آمادگی کامل پا به این بازی بگذارند.

دورتموند اما در رقابت‌های بونسلیگا به مصاف آگزبورگ رفت و با نتیجه پر گل ۵ بر یک به برتری برسد تا با روحیه‌ای بالا پا به این دیدار حساس بگذارند.

کیلیان امباپه که آخرین فصل حضورش در پاری سن ژرمن را تجربه خواهد کرد امیدوار است با پیروزی در این دیدار بتواند راهی دیدار نهایی شود و نیم نگاهی هم به دیدار رئال و بایرن خواهد داشت و شاید رقابت در فینال با مادریدی‌ها رؤیای فصل کنونی این ستاره فرانسوی باشد.