مریل استریپ نخل طلای افتخاری جشنواره کن را دریافت می‌کند

در مراسم افتتاحیه هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن از مریل استریپ با اهدای جشن نخل طلای افتخاری تجلیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از د رپ، جشنواره فیلم کن امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که مریل استریپ جایزه نخل طلای افتخاری هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن را دریافت خواهد کرد. استریپ این جایزه را در مراسم افتتاحیه (۱۴ می-۲۵ اردیبهشت) در سالن بزرگ سینما مولیر دریافت می‌کند.

پیشتر اعلام شده بود جورج لوکاس جایزه نخل طلای افتخاری را در مراسم اختتامیه (۲۵ می- ۵ خرداد) دریافت خواهد کرد.

استریپ ۷۴ ساله نخستین بار پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن سال ۱۹۸۹ برای بازی در فیلم «فریادی در تاریکی» به کارگردانی فرد شپیسی برای دریافت جایزه به کن بازمی‌گردد.

این بازیگر در بیانیه‌ای، کسب جایزه در کن را بالاترین دستاورد در هنر فیلم‌سازی خواند و گفت: ایستادن در سایه کسانی که قبلاً مورد تجلیل قرار گرفته‌اند به همان اندازه هیجان‌انگیز است.

تیری فرمو نیز با یادآوری فیلم‌هایی چون «کرامر علیه کرامر»، «انتخاب سوفی»، «خارج از آفریقا»، «پل‌های مدیسون کانتی»، «شیطان پرادا می پوشد» و «ماما میا» گفت: مریل استریپ، تقریباً ۵۰ سال تجسم شاهکارهای بی‌شمار و بخشی از تخیل جمعی و عشق مشترک ما به سینماست.

امسال فیلم «پرده دوم» کوئنتین دوپیو با بازی لئا سیدو فیلم افتتاحیه جشنواره است.

گرتا گرویگ رییس هیات داوران و بازیگران لیلی گلادستون، اوا گرین، پیرفرانچسکو فاوینو و عمر سای، کارگردان‌ها نادین لبکی، خوان آنتونیو بایونا و هیروکازو کورییدا و فیلم‌نامه‌نویس و عکاس ترک ابرو سیلان اعضای هیات داوران را تشکیل می‌دهند.