تظاهرات باشکوه مردم ترکیه در حمایت از غزه+ فیلم و عکس

هزاران نفر از مردم ترکیه بار دیگر با تجمعی باشکوه در خیابان‌های استانبول جنایت‌های رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و خواستار توقف فوری جنگ در غزه شدند.

خبرگزاری مهر: در ادامه حمایت‌های مردم ترکیه از غزه، دیروز یکشنبه علی‌رغم باران شدید ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور با حضور در خیابان‌های منطقه «اُسکودار» شهر استانبول جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم کردند و خواستار توقف فوری جنگ و برقراری آتش‌بس شدند.

آن‌گونه که در وب‌سایت «بنیاد امداد بشردوستانه (IHH) آمده این تظاهرات گسترده علیه رژیم صهیونیستی به رهبری این بنیاد و با مشارکت سازمان‌های غیردولتی زیادی سازماندهی شده بود تا «ده‌ها هزار نفر علیه حمله‌های غیرانسانی اسرائیل اشغال‌گر در غزه اعتراض و حمایت خود را از فلسطین اعلام کنند.»

«اسرائیل جنایت می‌کند، آمریکا حمایت می‌کند»، «زنده‌باد انتفاضه جهانی»، مردم فلسطین تنها نیستند» از جمله شعارهای این تظاهرات بود.

خیابان‌ها را خالی نخواهیم نکرد

دکتر «دورموش آیدین» دبیرکل بنیاید امداد بشردوستانه به عنوان یکی از سخنرانان این تظاهرات خطاب به معترضان به جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفت: ما اینجا به خاطر فلسطین، بیت‌المقدس و برای انسانیت جمع شده‌ایم. ما ده‌ها هزار نفر از برادرانمان در غزه و کرانه باختری از دست دادیم، ما خیابان‌ها و میدان‌های شهر را خالی نخواهیم کرد.

تظاهرات باشکوه مردم ترکیه در حمایت از غزه+ فیلم و عکس

۱۳ هزار کودک در غزه کشته شدند، کجا هستید؟

وی در ادامه با اشاره به نسل‌کشی مردم غزه و جنایت‌های روزانه رژیم صهیونیستی افزود: بیت‌المقدس قلب ماست، فراموشش نخواهیم کرد. هنگامی که ۵۰۰ کودک اوکراینی طی یک سال در جنگ کشته شدند، تمام جهان به پا خواست، در غزه ۱۳ هزار کودک جانشان را از دست دادند، کجا هستید؟ ما امروز با کودکان، جوانان و سال‌خوردگان اینجا هستیم. ما همیشه هوشیار و آماده‌باش خواهیم بود، موضوع فلسطین، مسئله‌ای جهانی است؛ از مکزیک تا بالکان از خاور دور تا خاورمیانه، افراد باوجدان و آزاده در حمایت از فلسطین دست به اقدام زده‌اند.

تظاهرات باشکوه مردم ترکیه در حمایت از غزه+ فیلم و عکس

برادرانمان را تنها نخواهیم گذاشت

نجم‌الدین ایرمک، نمایندده انجمن «همبستگی غزه» نیز با تأکید بر همبستگی مردم ترکیه با فلسطین و مردم غزه گفت: مبارزه مردم غزه علیه اشغال‌گری آغاز رستاخیر نه‌تنها فلسطینی‌ها بلکه کل اُمت است. ما هرگز برادرانمان در غزه را تنها نخواهیم گذاشت، جهان آزاد قطعاً مستقر خواهد شد.

تظاهرات باشکوه مردم ترکیه در حمایت از غزه+ فیلم و عکس