بازیکنان با استرس بازی کردند/ نبوغ احمدعباسی گره بازی را باز کرد

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران معتقد است بازیکنان تیم ملی در دیدار نخست برابر افغانستان با استرس به میدان رفتند و نبوغ احمدعباسی موجب شد گره بازی باز شود و ایران به برتری برسد.

مهر: تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا به مصاف افغانستان رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی برسد.

حسین شمس کارشناس فوتسال و سرمربی پیشین تیم ملی ایران پس از این دیدار در گفت و گو با خبرنگار مهر به بررسی وضعیت تیم ملی پرداخت در دیدار نخست خود پرداخت و گفت: با توجه به اینکه بازی اول بود می‌توان گفت به این دلیل که توانستیم ۳ امتیاز بازی اول را کسب کنیم و با پیروزی پا به این رقابت‌ها بگذاریم رضایت بخش بود. نکته مثبت دیگری که این بازی داشت استفاده از همه بازیکنان بود و در شرایط مسابقه قرار گرفتند. حتی مسلم اولادقباد که به تازگی از بند مصدومیت رها شده است در این دیدار چند دقیقه‌ای به میدان آمد که نکته مثبتی بود.

وی در خصوص نقاط ضعف تیم ملی در این دیدار گفت: در این مسابقه به نظر می‌رسید استرس بازیکنان زیاد است و اینکه دریافت ۳ کارت زرد در بازی نخست مساله نگران کننده‌ای است و امیدوارم با کاهش استرس بازیکنان در دو بازی باقی مانده در مرحله گروهی با کارت زرد جریمه نشوند چرا که در صورتی که بازیکنی ۲ اخطاره شود در مرحله حذفی اخطارهایش بخشیده نمی‌شود و می‌تواند در مراحل بالاتر ما را با محرومیت بازیکنان مواجه کند.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در خصوص عملکرد تیم افغانستان گفت: افغانستان تیم بسیار قدرتمندتری نسبت به بحرین و کویت است و مطمئناً در دیدار با این تیم‌ها شرایط بهتری خواهیم داشت. نوع بازی افغانستان شکل بسیار خطرناکی است و به آن بازی دفاع و ضدحمله می‌گویند. حتی در دیدار رئال مادرید برابر منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا هم دیدیم که رئال با این سبک از بازی توانست نتیجه بگیرد. در دیدار با افغانستان اگر نبوغ ذاتی سعید عباسی نبود ممکن بود بازی گره بخورد اما با کار فوق العاده ای که انجام داد بازی را ۳ بر صفر کرد. افغانستان تیم جوانی بود و بازیکنان سرعتی در اختیار داشت.

بازیکنان با استرس بازی کردند/ نبوغ احمدعباسی گره بازی را باز کرد

ایران موجب پیشرفت فوتسال در آسیای مرکزی شده است

وی در خصوص جدی ترین رقبای ایران در این مسابقات گفت: من تیم تاجیکستان را تیم بسیار خوبی دیدم و دیروز توانست با نتیجه ۲ بر صفر کره جنوبی را شکست دهد. در حال حاضر تیم‌هایی که در منطقه آسیای مرکزی و در مسابقات کافا با ایران بازی می‌کنند پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و قرقیزستان در ۲ سالی که که این مسابقات برگزار می‌شود پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و من این تیم‌ها را خطرناک‌تر از تیم‌های جنوب شرق آسیا یعنی تایلند و ژاپن می‌بینم. هرچند در ۲ سال اخیر تیم جوانان ایران با هدایت علی صانعی قهرمان کافا شده است اما حضور ما در این منطقه موجب شده است همه این تیم‌ها پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشند.

حسین شمس در پایان در خصوص غیبت حسین طیبی که این مسابقات را به دلیل مصدومیت از دست داد گفت: حسین طیبی بازیکن بسیار بزرگی است و چندین سال است که در سطح اول اروپا بازی می‌کند. اگر در تیم حضور داشت بدون شک روی عملکرد بهتر تیم تأثیر می‌گذاشت اما بازیکنان جوانی هم که به جای او دعوت شده‌اند از آینده درخشانی برخوردار است.