زمان تغییر قیمت بلیط هواپیما اعلام شد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که پیشنهاد افزایش قیمت بلیت هواپیما در جلسه شورای‌عالی هواپیمایی مطرح شده و تا دو هفته آینده این افزایش اجرا خواهد شد.

افزایش قیمت بلیت هواپیما

صدای فارس: محمد محمدی‌بخش اظهار کرد:دیروز در جلسه دیوان عدالت اداری نظرهای کارشناسی برای تعیین وضعیت قیمت‌گذاری بلیت هواپیما مطرح شد.

وی افزود:پیشنهاد ارائه‌شده به دیوان، رعایت ماده ۶ قانون هواپیمایی کشوری است یعنی شورای‌عالی هواپیمایی در تعیین نرخ مشارکت داشته باشد.

وی با بیان این‌که “تا دو هفته آینده، قیمت نهایی بلیت هواپیما مشخص می‌شود”، تصریح کرد:پیشنهاد افزایش قیمت از مجرای شورای‌عالی هواپیمایی مطرح شده است و چنانچه تا آن زمان رأی دیوان عدالت اداری صادر شود تعیین قیمت‌ها از طریق ستاد تنظیم بازار انجام نمی‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد:چنانچه این رأی اعلام نشود، قیمت بلیت هواپیما بر اساس تصمیم شورای‌عالی هواپیمایی تعیین تکلیف می‌شود.

سیدکمال هادیانفر دیروز، دوشنبه، از اصلاح قیمت بلیت هواپیما،‌ اتوبوس و قطار خبر داده و گفته بود:در بخش حمل‌ونقل هوایی مسافری با ناترازی جدی ناوگان مواجه هستیم و برای توسعه ناوگان یا باید از منابع دولتی یا توان بخش خصوصی استفاده کنیم. برای منابع دولتی نیازمند اعتبارات خاص هستیم و برای استفاده از توان بخش خصوصی نیز نیازمند تجدیدنظر در هزینه ـ درآمدها یعنی قیمت بلیت هستیم.

وی تصریح کرد:در این رابطه جلسات زیادی با انجمن‌ها و اتحادیه‌ها برگزار شده و جمع‌بندی‌های لازم صورت گرفته است. در آخرین جلسه به معاون رئیس‌جمهوری گزارش اصلاحات را ارائه کردیم. این اصلاحات به‌گونه‌ای است که خیلی به مردم فشار وارد نشود و در عین حال زیان شرکت‌ها نیز به حداقل برسد.

هادیانفر از برگزاری جلسه با انجمن ریلی خبر داد و گفت:بلیت برخی قطارهای حومه‌ای تهران ۳ تا ۴ هزار تومان است و در صحبتی که با مردم داشتم آنها می‌گویند بلیت قطار بیش از حد ارزان است.

وی با تأکید بر این‌که باید اصلاحاتی در این زمینه صورت بگیرد، اضافه کرد:شورای‌عالی ترابری مرجع تصمیم‌گیری در رابطه با قیمت‌هاست، البته به‌دلیل مسائل اقتصادی، ستاد تنظیم بازار باید اصلاحات قیمت را تأیید و ابلاغ کند.