غرب از اعضای ناتو برای کمک «اجباری» به اوکراین امضا می‌گیرد!

وزیر خارجه روسیه می‌گوید که کشورهای غربی در تلاشند تا تمام اعضای ناتو را ملزم به تامین کمک اجباری برای اوکراین کنند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه می‌گوید که غرب در تلاش است تا تمام کشورهای عضو ناتو را به طور رسمی ملزم کند تا مادامی که اوکراین با روسیه می‌جنگد، به کی‌یف کمک اجباری کنند.

لاوروف تاکید کرد: آن ها حالا می‌خواهند تا کمک نظامی داوطلبانه به اوکراین را تحت نظارت ناتو، به کمک نظامی الزامی تبدیل و از طریق تدابیر انضباطی سخت‌گیرانه تمام اعضای ناتو را مجبور کنند تا جهت تخصیص بودجه اجباری و تامین تسلیحات برای رژیم کی‌یف قرارداد بسته و امضا بدهند و همه اینها برای این است که اوکراین همچنان قادر به جنگیدن با روسیه باشد!

کشورهای خارجی و نهادهای بین‌المللی از زمان شروع جنگ روسیه علیه اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، در مجموع بالغ بر ۱۵۰.۸ میلیارد دلار برای کی‌یف کمک فراهم کرده‌اند. براساس محاسبات تاس، حدود یک‌سوم این رقم یعنی ۴۸.۵ میلیارد دلار نیازهای نظامی اوکراین را تامین کرده است.

با این حساب، مجموع کمک‌های غرب به اوکراین از آغاز جنگ، از بودجه سال ۲۰۲۲ آن‌ها (۵۵.۵ میلیارد دلار) به اندازه ۲.۷ برابر افزایش یافته است. همچنین کمک نظامی به کی‌یف به تنهایی، معادل ۹۴.۹ درصد هزینه دفاعی پارسال روسیه(۵۱.۱ میلیارد دلار) بوده است.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه امروز گفت که ظرفیت و توانمندی‌های نظامی تقریبا تمام اعضای اصلی ناتو «علیه روسیه به کار گرفته شده است.»