قصه ما راست بود/ تشریح ویژه برنامه رادیوجوان در روز قدس

تهیه کننده برنامه زنده «قصه ما راست بود» بیان کرد که این ویژه برنامه به مناسبت روز جهانی قدس و به منظور جلوگیری از احساس تنهایی فلسطینیان و مردم ستم‌دیده غزه پخش می‌شود.

فاطمه قنبری تهیه کننده ویژه برنامه زنده «قصه ما راست بود» درباره این برنامه به خبرنگار مهر بیان کرد: به مناسبت روز جهانی قدس و حمایت از مردم فلسطین و غزه، این ویژه برنامه رادیویی با هدف بیان صدای همبستگی بین‌المللی مسلمانان در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین، به منظور جلوگیری از احساس تنهایی فلسطینیان و مردم ستم‌دیده غزه ناشی از تهاجم رژیم صهیونیستی و ارایه قدرت مقاومت به آن‌ها، روانه آنتن رادیو جوان می شود.

وی اضافه کرد: ملت ایران و جهان امروز، حامی و یار مظلوم‌ترین مظلومان جهان هستند. گزارشگران رادیو جوان نیز در راهپیمایی عظیم روز قدس شرکت کرده و با مردم ایران درباره همدلی و همدردی با مردم غزه و فلسطین گفت‌وگو خواهند کرد.

وی درباره بخش های مختلف این برنامه رادیویی اظهار کرد: در این برنامه، موسیقی و شعرهایی نیز اجرا خواهد شد که احساسات و اندیشه‌های مردم را درباره این موضوعات مهم بیان می‌کند که در این بخش با محسن توسلی خواننده انقلابی جوان همراه خواهیم بود و همچنین با کارشناس مسایل سیاسی منطقه و معصومه نصیری کارشناس مسایل رسانه درباره فلسطین و غزه گفت‌وگو خواهیم کرد.

قنبری در ادامه گفت: در بخش دیگر برنامه با وحید خضاب، مترجم کتاب «۱۰ غلط مشهور درباره اسراییل» همراه خواهیم بود و درباره این کتاب گفت‌وگویی داریم که با به چالش کشیدن تفکرات و افسانه های رایج در مورد رژیم صهیونیستی مطالب انحرافی موجود را تبدیل به روایت غیرصحیح صهیونیستی می کند. در این کتاب با آوردن ۲ دسته مطالب واقعی و غیرواقعی به صورت موازی مقایسه زیبایی در مورد مطالب صحیح و نادرست شکل می گیرد. همچنین ذهن اکثر افراد جامعه معمولاً با این ۱۰ غلط رایج آشنا بوده و خو گرفته است.

این تهیه کننده رادیویی در پایان به پویش افطار در حصار اشاره کرد و گفت: در این بخش با علی اکبر سیاح طاهری مسؤول پویش ملی به نام «افطار در حصار» که برای جمع‌آوری کمک‌های مردم ایران با هدف توزیع ارزاق و برپایی سفره افطار در جمع روزه‌داران مظلوم غزه توسط بنیاد مردمی تحول اجتماعی برگزار شده است، گفت‌وگو خواهیم کرد.

ویژه برنامه زنده «قصه ما راست بود» کاری از گروه تاریخ و معارف رادیو جوان با مدیریت عباس رجب سلمانی و به تهیه کنندگی فاطمه قنبری تولید می شود.

این برنامه با اجرای امین قاسمی فرع و راضیه سادات هاشمی با گزارشگری مهدیه پهلوانی، با هماهنگی فرزاد محمدی و دستیار تهیه‌کننده زینب محمودی روز جمعه ساعت ۹ تا ۱۲ روی موج fm ردیف ۸۸ مگاهرتز از رادیو جوان پخش می شود.