جزئیات تشییع پیکر شهدای دمشق/ راهپیمایی روز قدس در بیش از۲۰۰۰نقطه

رییس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تصریح کرد که راهپیمایی روز قدس، در بیش از ۲ هزار نقطه کشور و با بیش از ۵۰۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود.

مهر نوشت: سردار «رمضان شریف» رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس، صبح امروز در نشست خبری ستاد مرکزی انتفاضه و قدس درباره وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی اظهار کرد: عدم موفقیت این رژیم در پیشبرد اهداف خود در طول ۶ ماه گذشته نشان می‌دهد وضعیت این رژیم به شرایط قبل از عملیات طوفان الاقصی بازنخواهد گشت.

وی اضافه کرد: در چند روز گذشته شاهد حضور نیم میلیون جمعیت در لندن بودیم که حمایت از مردم مظلوم فلسطین را فریاد زدند و از حکام‌شان خواستند که در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی تجدید نظر کنند.

سردار شریف افزود: همین وضعیت را در آمریکا و در سایر نقاط جهان و شهرهای مختلف تداوم داشته و دارد و در بین کشورهای اسلامی این موضوع در بالاترین سطح بوده است؛ چیزی که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها به آن اشاره کردند امروز مورد توجه و تصدیق افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تاکید کرد: با کمال افتخار می‌توانیم این را اعلام کنیم که امسال روز جهانی قدس واقعاً یک روز جهانی به برکت استقامت، پایمردی، شجاعت و تدبیر رزمندگان حاضر در میدان مبارزه با صهیونیست‌ها به ویژه رزمندگان حماس و جهاد اسلامی است که شجاعانه پای آرمان فلسطین ایستادند و عملیات طوفان‌الاقصی را رقم زدند و ۶ ماه از این دستاورد خود دفاع کردند و صهیونیست‌ها بعد از ۶ ماه همچنان دست خالی دست به رفتارهای جنون‌آمیز می‌زنند.

سردار شریف با بیان اینکه آرزوی صهیونیست‌ها بود که مردم فلسطین را در مقابل رزمندگان خود قرار دهند اما نتوانستند، اظهار کرد: امروز تحلیل‌گران آن‌ها اعلام کردند که غزه از بین‌رفتنی نیست. هجمه به بیمارستان‌ها زبانزد عام و خاص شده و رفتارهای غیر حقوقی و غیر دیپلماتیک از آن‌ها سر می‌زند. رفتارهای جنون‌آمیز صهیونیست‌ها نه از سر قدرت، بلکه از سر استیصال است.

وی گفت: امیدواریم خداوند به زودی پیروزی فلسطینی‌ها را رقم بزند و ما شاهد خفت و خواری بیشتر صهیونیست‌ها باشیم. مردم ایران همواره فریاد آزادی‌خواهی فلسطین را سر داده‌اند و به عنوان مردم با فرهنگ و آبرومند شناخته می‌شوند.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اعلام اینکه راهپیمایی روز قدس امسال را صبح روز جمعه از مساجد و میدان‌های اصلی شهرها و روستاهای سراسر کشور به سمت محل برگزاری نماز جمعه خواهیم داشت، افزود: راهپیمایی در بیش از ۲ هزار نقطه و با بیش از ۵۰۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود. برای هر ۳۱ استان سخنران مشخص شده و بیش از ۱۵۰۰ مُبلغ به سراسر کشور اعزام می‌شوند.

سردار شریف گفت: پیام وحدت ملت ما پیرامون موضوع حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی در جهان نهادینه شده است و در این زمینه در کشور وحدت رویه وجود دارد که قابل تقدیر است و به امنیت و اقتدار کشور ما کمک می‌کند.

سردار شریف افزود: امروز بعد از ظهر نشست مهمی تحت عنوان «منبر مقاومت» برگزار خواهد شد و شاهد سخنرانی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، رئیس دفتر سیاسی حماس، رهبر انصارالله یمن و رهبرانی از مقاومت عراق در یک نشست واحد خواهیم بود.

وی یادآور شد: پیام شخصیت‌ها و مقاومت به صورت مجازی پخش خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس اظهار کرد: پیکر مطهر شهدای عزیزمان در کنسولگری ایران در دمشق، در روز قدس در تهران تشییع می‌شود و پس از آن پیکرهای مطهر شهدا به زادگاه‌های خودشان منتقل می‌شود. روز شنبه نیز پیکر مطهر شهید «محمدرضا زاهدی» در اصفهان تشییع می‌شود.

سردار شریف با بیان اینکه مراسم تشییع در تهران از ۱۰ صبح و همزمان با شروع راهپیمایی روز جهانی قدس خواهد بود، اعلام کرد: این مراسم از میدان فردوسی آغاز می‌شود. سخنران این مراسم در تهران، سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره واکنش ایران به حمله تروریستی اخیر تأکید کرد: همانطور که رهبر انقلاب و سایر مسئولان در پیام تسلیت خود اعلام کردند، انتقام شهدای دفتر کنسولگری ایران در سوریه قطعی است.

در ادامه مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در پایتخت به شرح زیر اعلام شد:

۱. مسجد امام حسین (ع): میدان امام حسین (ع) خیابان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران

۲. مسجد جامع ابوذر: میدان ابوذر خیابان ابوذر خیابان شهید برادران، حسنی خیابان قزوین خیابان کارگر میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران

۳. مسجد مظهری: خیابان قزوین میدان قزوین خیابان کارگر جنوبی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران

۴. مسجد امام زمان (عج): خیابان آزادی تقاطع خیابان بهبودی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران

۵. مسجد ابوالصدق: خیابان امام خمینی (ره) – خیابان کارون – خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران

۶. مسجد حضرت مهدی (عج): خیابان ستارخان میدان توحید خیابان توحید خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران

۷. مسجد الجواد (ع): میدان هفتم تیر خیابان کریمخان میدان ولی عصر (عین الله تعالی فرجه الشریف) بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

۸. مسجد امام جعفر صادق (ع): فلکه اول صادقیه خیابان ستارخان خیابان توحید خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران

۹. مسجد حضرت امیر (ع): خیابان کارگر شمالی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران

۱۰. مسجد جامع رسول اکرم (ص): تهرانسر، بلوار شاهد بلوار تهرانسر میدان کمال الملک بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی خیابان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران