از میزبانی شیراز تا المپیکی شدن نماینده هنندبال ایران

هندبال با شروع سال جدید با قطعی شدن شیراز میزبانی خود را در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا تثبیت کرد و یک بازیکن خود را به عنوان نماینده راهی بازیهای المپیک پاریس خواهد کرد.

مهر: هندبال ایران که سال ۱۴۰۲ را با فراز و نشیب های بسیار و چند ناکامی بزرگ در رقابت های قهرمانی آسیا، انتخابی المپیک و.. سپری کرده بود، قرار است در سال جدید بعد از ۱۷ سال میزبان دهمین دوره رقابت های هندبال نوجوانان قهرمانی آسیا باشد.

در اولین روزهای سال ۱۴۰۳ با تائید کنفدراسیون هندبال آسیا از بین سه شهر پیشنهاد شده شیراز به عنوان محل برگزاری این رویداد مشخص شد. به دنبال این مسئله هم علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون در سفری چند روزه به این شهر با مسئولان و استاندار فارس دیدار و گفتگو کرد.

این رقابت ها از ۱۳ تا ۲۴ شهریورماه سال جاری در شهر شیراز برگزار می شود و تیم ایران هم در دور مقدماتی در گروه اول با تیم های عراق و هندوستان بازی خواهد کرد.

هر چند هندبال از راهیابی به المپیک و مسابقات قهرمانی جهان بازماند اما هندبال ساحلی کشورمان که در سال گذشته درخشش بسیاری داشت و در رقابت های قهرمانی جهان حاضر شده بود با نگاه مثبت فدراسیون جهانی یک نماینده در المپیک پاریس خواهد داشت.

طبق پیشنهاد کمیته بین المللی المپیک قرار است هندبال ساحلی به صورت آزمایشی و برای نخسین مرتبه در کنار بازیهای المپیک فرانسه برگزار شود. با همین هدف چهار تیم زنان و مردان در این رقابت ها حاضر خواهند شد. علی حیدریان بازیکن جوان کشورمان که به عنوان برترین گل زن در مسابقات قهرمانی جهان یونان معرفی شده بود از سویIHF برای حضور در تیم های منتخب حاضر در این رویداد انتخاب شده و تابستان سال جاری راهی پاریس می شود.

هندبال ایران که تا روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ با هدف حضور موفق تیم جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا، اردوهای این مقطع سنی را دنبال می کرد میزبان تیم جوانان روسیه بود.

تیم های ملی هندبال زنان و مردان کشورمان در سال ۱۴۰۳ رویدادهای مهمی را پیش رو دارند. از مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی رده های سنی تا ادامه لیگ سی و ششم و شناخت قهرمان این دوره.