تئاتر کانون به استقبال شب‌های قدر رفت/ تعزیه و نقالی برای کودکان

معاون تئاتر کانون پرورش فکری با اشاره به آغاز ویژه‌برنامه‌های مرکز تئاتر کانون به مناسبت شب‌های قدر اعلام کرد ماه مبارک رمضان و سیره و زندگانی حضرت علی (ع) موضوعات مدنظر این برنامه‌ها هستند.

سعید زین‌العابدینی معاون تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان درباره ویژه‌برنامه‌های مدنظر کانون به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر و مختص گروه سنی کودک و نوجوان، به خبرنگار مهر گفت: از روز ۱۰ فروردین در محوطه باز مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون ویژه‌برنامه‌های «پرده‌های علوی» را در نظر گرفته‌ایم که از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ برگزار می‌شوند. این برنامه‌ها تا ۱۴ فروردین ادامه دارند.

وی توضیح داد: گروه «شاهچراغ» در محوطه باز مرکز تئاتر کانون در این ایام به اجرای تعزیه که متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان طراحی شده، می‌پردازد. همچنین به مانند سنوات گذشته پرده‌خوانی و نقالی هم داریم که توسط محمدرضا معجونی، امیرحسین انصافی و داود کاووسی اجرا می‌شوند. موضوعات مدنظر پرده‌خوانی و نقالی نیز ماه مبارک رمضان و سیره و زندگانی حضرت علی (ع) است که متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان بیان می‌شوند.

زین‌العابدینی درباره دیگر برنامه‌های «پرده‌های علوی»، افزود: ما قصه‌گویی و مناجات‌خوانی هم داریم که توسط صادق کیانی‌مقدم طراحی و توسط هنرمندانی چون الهه تاجیک و کیمیا یعقوبی اجرا می‌شوند.

وی یادآور شد: کیمیا یعقوبی از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده که الان دانشجوی تئاتر شده است و الهه تاجیک نیز از مربیان کانون است که هر دوی این هنرمندان به اجرای قصه‌گویی و مناجات‌خوانی می‌پردازند.

زین‌العابدینی ادامه داد: همچنین در این برنامه‌ها به معرفی کتاب‌های مرتبط با ماه مبارک رمضان و همچنین سیره و زندگانی حضرت (ع) که از تولیدات انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان هستند، می‌پردازیم.

معاون تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان درباره تداوم اجراهای برنامه‌های مختص گروه کودک و نوجوان در محوطه باز پیرامون مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون، تاکید کرد: ما برای محوطه باز مرکز تئاتر کانون در فصل تابستان ویژه‌برنامه تابستانه را مدنظر داریم که طی آن نمایش‌های محیطی در این فضا اجرا می‌شوند. اکثر مراسم آیینی، ملی و مذهبی‌مان را هم نظیر ماه محرم، دهه کرامت، دهه فجر، و بازگشایی مدارس در فضای باز مرکز برگزار می‌کنیم.