ورود بازرسان پکن به پاکستان برای تحقیقات درباره ترور مهندسان چینی

هیات بازرسان چینی به منظور تحقیقات درباره مرگ پنج تبعه این کشور در پاکستان در جریان حمله انتحاری، وارد اسلام‌آباد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت کشور پاکستان از ورود هیات بازرسان چینی به این کشور به منظور پیوستن به تحقیقات مشترک درباره مرگ اتباع چینی در پاکستان در حمله انتحاری خبر داد.

همکاری دو کشور در این تحقیقات با هدف رسیدگی به حمله‌هایی است که تلاش‌های اسلام‌آباد در راستای مدرنیزه کردن اقتصادش را در معرض خطر قرار داده است.

محسن نقوی، وزیر کشور پاکستان در بدو ورود بازرسان چینی به سفارت پکن در اسلام‌آباد، گزارشی از تحقیقاتی که تاکنون درباره این حمله انتحاری انجام شده است را در اختیار آن ها قرار داد.

در پی کشته شدن ۶ نفر از جمله پنج شهروند چینی در حمله انتحاری سه‌شنبه هفته گذشته به خودروی حامل مهندسان چینی که در حال کار روی پروژه احداث یک سد در شمال غرب پاکستان هستند، سفارت پکن در اسلام‌آباد از شهروندان خود خواست تا تدابیر امنیتی را افزایش دهند.

این سومین حمله انتحاری ظرف یک هفته به منافع چین در این کشور واقع در جنوب آسیا محسوب می‌شود. دو حمله نخست به ترتیب به یک پایگاه هوایی نیروی دریایی پاکستان و بندری راهبردی در جنوب غربی استان بلوچستان صورت گرفت؛ بندری که چینی‌ها در آن در حال احداث پروژه‌های زیرساختی به ارزش میلیاردها دلار هستند.