اهمیت روز قدس امسال/ ایستادگی روزه‌داران غزه در برابر رژیم سفاک

مدیر گروه معارف شبکه تهران در یادداشتی به برنامه‌های روز قدس امسال اشاره کرد که قرار است بیش از پیش از مردان و زنان روزه‌دار و بی‌دفاع فلسطینی که تسلیم ظلم نشدند، حمایت کند.

مهر: جواد تشکری مدیر گروه معارف شبکه تهران در یادداشتی به ویژه برنامه این شبکه برای روز قدس اشاره کرده و از اهمیت این روز بعد از جنایت‌های ماه‌های اخیر رژیم صهیونیستی نوشته است.

در این متن آمده است:

«مساله قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی، و هم از لحاظ منطقه‌ای و جهانی یکی از پر اهمیت‌ترین مسایل روز دنیاست و سالهاست در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آزادگان عالم اعلام می‌کنند که هرگز آوارگی یک ملت از یاد نخواهد رفت و همواره در این مسیر، گام‌های استوارتری برمی‌دارند تا روزی که بیت‌المقدس آزاد باشد و جهانیان ببینند ظلم و اشغال پایدار نیست. و اما امسال حساب دیگری دارد و ماه‌هاست که شاهد جنایات فجیع و روزافزون رژیم غاصب صهیونیستی نسبت به مردم غزه خاصه کودکان و زنان و بیماران هستیم مردم روزه‌دار و بی‌دفاعی که با یک رژیم غاصب و سفاک می‌جنگند و ایستادگی می‌کنند. دلیر مردان و شیرزنانی که مقاومت و ایستادگی کردند، خانه بر سرشان آوار شد عزیزانشان به شهادت رسیدند، اما تسلیم ظلم نشدند.

هرچه راهپیمایی روز قدس امسال با شکوه‌تر باشد، به معنای حمایت بیشتر از ملت مظلوم فلسطین است. و پیام رساتری برای استکبار جهانیست که ظلم و غصب، تجاوز و آدم‌کشی همواره محکوم به شکست است.

خوی درنده رژیم غاصب صهیونیستی که دهه‌ها جنایت، اشغالگری و نسل‌کشی ساکنان واقعی ارض فلسطین را در طومار خیانت‌هایش به تاریخ بشریت دارد، حتی خبرهای صادقانه طلایه‌داران رزم‌ رسانه‌ای با این غده سرطانی را بر نمی‌تابد؛ خبرنگاران زن و مردی که تمام توان خودشان را برای انعکاس گسترده این مجاهدت تاریخی به میدان آوردند و در این میدان با خون خود خبرهای‌شان را امضا کردند. و این امر فقط و فقط برای این بود که به جهانیان نشان دادند خشم و خروش ملتی ریشه‌دار، بافرهنگ، سربلند و باایمان؛ چون ملت فلسطین، اگر سیل شود، خانمان صهیونیست‌ها را از جا می‌کند؛ برای این بود که نه مجذوب استکبار بودند و نه مرعوب امپریالیسم و برخلاف رسانه‌های استکباری، قتل متوحشانه چندهزار کودک معصوم فلسطینی؛ به‌ویژه کودکان غزه را نپوشاندند و از حقوق زنان مظلوم فلسطینی که قربانیان چنددهه کشتار و ویرانی در خانه‌های خودشان‌اند، دفاع کردند؛ برای این بود که تصویر عزت و اقتدار جوانان نسل نو فلسطینی را بازتاب دادند که سرنوشت فلسطین در دستان آنان است و با برافراشتن پرچم فلسطین بر فراز مسجد الاقصی، آرزوی دیرینه امت بزرگ اسلام و آزادگان جهان را برآورده خواهند کرد.

سالهاست اصحاب رسانه ملی ثابت کرده‌اند که نه این شهادت‌ها و نه هیچ اقدام بازدارنده دیگری آنها را نه تنها متوقف نمی‌کند، که به ادامه رسالت انعکاس حقیقت امیدوارتر و مصمم‌تر می‌سازد؛ زیرا چون روز روشن است که هراس صهیونیست‌ها از مخابره واقعیت‌های غزه و پهنه بزرگ نبرد مجاهدان مقاومت، ریشه در تعهد، قوت و عمق فعالیت رسانه دارد. شبکه تهران سیما نیز دوشادوش دیگر شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی هر چه به ایام منتهی به روز قدس نزدیکتر می‌شود در زمینه تولید و پخش ویژه‌برنامه‌های تبیینی و تهییجی و حماسی پویاتر و فعال‌تر از قبل است در همین راستا ویژه‌برنامه «باریکه نور کرانه ظهور» از ۱۴ تا ۱۸ فروردین پخش خواهد شد.

در این مجموعه شعرای برجسته در قالب رباعی، چهارپاره، مثنوی و غزل متاثر از حماسه مدافعان غزه و حوادث تلخ بمباران مردم بی‌پناه این شهر تازه‌ترین اشعار سروده شده خود را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی قرائت می‌کنند. در همین راستا روز هفدهم فروردین از ابتدای مراسم در جایگاه اختصاصی شبکه تهران در مسیر راهپیمایی به صورت زنده و مستقیم این برنامه به میزبانی چهره‌های آشنای مردم و مجریان شبکه تهران و با حضور مردم همیشه در صحنه روی آنتن خواهد رفت، ما در خانواده بزرگ رسانه ملی، عهد بسته‌ایم در کنار ملت شجاع فلسطین عزیز بایستیم، وجدان جهانیان را نهیب بزنیم، انشاءالله پرده از نقشه‌های شوم استکبار جهانی و اذنابش برداشته خواهد شد و پیروزی نزدیک است.»