اوجاقی: اهداف کلان را در «قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان» محقق می کنیم

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری گفت: با مشارکت حدود یک میلیون شهروند در دومین دوره مسابقات قهرمان شهر و برگزاری نخستین دوره رقابت های کلانشهرها، اهداف ورزش همگانی و شهروندی را محقق می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، در آستانه‌ی برگزاری اختتامیه دومین دوره مسابقات ورزشی قهرمان شهر – که دوم اسفند ماه جاری در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی برگزار می شود- مدیرعامل سازمان ورزش از تحقق اهداف کلان ورزش همگانی و شهروندی در کشور سخن گفت و اظهار داشت: یکی از مهم ترین دستاوردهای همگانی کردن ورزش برای تمام اقشار و رده های سنی، ایجاد نشاط و شادابی در جامعه و حفظ و ارتقای سطح سلامت است که خوشبختانه استقبال کم نظیر تهرانی‌ها از دومین دوره مسابقات قهرمان شهر و حضور قهرمانان ۱۶ کلانشهر دیگر در جریان مسابقات کلانشهرها، این نوید را می دهد که راه روشنی در پیش گرفته‌ایم و از این طریق می توانیم اهداف عالی ورزش در ابعاد جسمی و تعالی روحی را محقق کنیم.

از “قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان” ساختیم

اوجاقی در ادامه به رقابت های ورزشی تحت عنوان”قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان” اشاره کرد که در واقع نخستین دوره‌ی مسابقات ورزشی کلانشهرها محسوب و در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می شود.

وی گفت: تجربه نیکوی قهرمان شهر (۱) در سال گذشته- که مشارکت بیش از نیم میلیون تهرانی را دربرداشت-فرصتی مغتنم برای انتقال این دستاورد بزرگ به سایر نقاط کشورمان بود، لذا با مطرح شدن در جلسه کلانشهرها، برنامه ریزی برای برگزاری رویدادهای مشابه در دیگر شهرها انجام و سپس قهرمانان آن ها برای حضور در مسابقات کلانشهرها، مهمان تهران شدند تا در دو بخش بانوان و آقایان و در رشته های کشتی، بدمینتون، تنیس روی میز، گل کوچک و دارت با یکدیگر به رقابت بپردازند.

اوجاقی افزود: این مسابقات با حضور قهرمانان کلانشهرهای تهران، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه، رشت، زاهدان، همدان، یزد، اردبیل، بندرعباس، زنجان، قزوین و تهران طی دو روز( سی‌اُم بهمن و اول اسفند) در مجموعه شهید شفیع پور برگزار شد و اختتامیه آن نیز همزمان با اختتامیه دومین دوره مسابقات قهرمان شهر، روز چهارشنبه دوم اسفند ماه در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی به انجام می رسد.

مشارکت یک میلیون تهرانی در مسابقات ورزش شهروندی دستاوردی بزرگ است

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: دومین دوره مسابقات قهرمان شهر را امسال با مشارکت یک میلیون شهروند پایتخت نشین برگزارکردیم؛ رویدادی که بدون تردید فصلی جدید در تاریخ ورزش شهروندی و همگانی این کشور گشود . موجی از نشاط و شادابی را به پایتخت تزریق کرد تا نخستین دستاورد ورزش شهروندی یعنی “حال خوب” برای مردم را به چشم ببینیم.

به گفته اوجاقی این مسابقات از تیر ماه سال جاری در رشته‌های تنیس روی میز، دوومیدانی، کشتی، دارت، ژیمناستیک، داژبال، والیبال، بسکتبال، شنا، گل کوچیک، بدمینتون، آمادگی جسمانی و بومی محلی در دور محله ای آغاز شد، سپس برگزیدگان هر محله به دور منطقه ای راه یافتند و در نهایت قهرمانان مناطق در دور فرامنطقه ای با یکدیگر به رقابت پرداختند تا قهرمان هر رشته ورزشی در پایتخت کشور مشخص شود.

گفتنی است آیین اختتامیه این دوره از مسابقات قهرمان شهر و نیر رقابت های کلانشهرها موسوم به “قهرمانِ شهر، شهرِ قهرمان” با حضور وزیر مقامات ارشد ورزشی و کشوری دوم اسفند ماه در سالن ۱۲ هزار نفری استادیوم آزادی برگزار می شود.