رقابت با تالاخادزه بزرگترین انگیزه‌ام است/بهتر ازتوکیو کار می‌کنم

ملی‌پوش دسته فوق‌سنگین المپیکی ایران گفت: رقابت با تالاخادزه یکی از انگیزه‌های بزرگ من در المپیک پاریس است و همه هدفم را می‌گذارم که یک نتیجه خیلی خوب کسب کنم.

علی داوودی ملی‌پوش المپیکی وزنه‌برداری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین شرایط تمرینی‌اش قبل از اعزام به المپیک گفت: خدا را شکر شرایط خوبی دارم و روز به روز آمادگی‌ام برای میدان المپیک بیشتر می‌شود. از آن چیزی که فکر می‌کردم آمادگی‌ام بیشتر شده و همین موضوع جای امیدواری دارد. همه چیز برای اینکه عملکرد قابل قبولی در میدان المپیک داشته باشم فراهم است؛ امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.

وی گفت: من تجربه یک بار حضور در المپیک را در توکیو دارم و از این بابت استرس کمتری دارم. البته که المپیک هیچ وقت میدان راحتی نبوده و نیست. به هر حال همه ما در میدانی رقابت می‌کنیم که بزرگان رشته‌های مختلف توانستند به این مسابقات راه پیدا کنند و طبیعی است در چنین شرایطی استرس همه بالاست اما فکر می‌کنم تجربه‌ام به من کمک کند. این برای ما یک امتیاز محسوب می‌شود، اما امسال رقابت قطعاً سخت‌تر خواهد بود و وزنه‌برداران قدرتمندی حریفان من هستند. فکر می‌کنم رقابت میلیمتری است و به وزنه‌های پایانی کشیده می‌شود. اما خدا را شکر من آمادگی خیلی خوبی دارم و امیدوارم آن چیزی که در ذهنم هست رقم بخورد و اتفاقی بهتر از توکیو رخ بدهد.

ملی‌پوش دسته فوق‌سنگین المپیکی در پاسخ به این سوال که در این چند وقت باقی مانده تا المپیک پاریس تمرکزش روی ارتقای رکورد یک ضرب بوده یا دو ضرب، عنوان کرد: هر دو. اما در یک ضرب با توجه به اینکه نقاط ضعف داشتم تا ۸۰ درصد کار کردم و خیلی بهتر شده است. فکر می‌کنم هم در یک ضرب و هم دوضرب افزایش رکورد خوبی داشته باشم؛ تا الان هم این اتفاق رخ داده و امیدوارم در این روزهای باقی مانده شرایط به خوبی پیش برود و آمادگی‌ام به صد در صد برسد.

رقابت با تالاخادزه بزرگترین انگیزه‌ام است/بهتر ازتوکیو کار می‌کنم

داوودی بااشاره به مصدومیت تالاخادزه و دیگر رقبایش گفت: من هدفم این است که نتیجه‌ای بهتر از توکیو کسب کنم اما هدفم تنها رقابت با تالاخادزه نیست. در حال حاضر وزنه‌برداران بحرینی و ارمنستانی خیلی آماده هستند. البته که رقابت با تالاخادزه یکی از انگیزه‌های بزرگ من در این رقابت‌هاست. او یک اسطوره و ورزشکار همه چیز تمام است با اینکه گویا کمی آسیب دیدگی هم دارد که فکر نمی‌کنم خیلی هم جدی باشد، اما به نظرم همچنان یکی از حریفان سرسخت من است و همه هدفم را می‌گذارم که یک نتیجه خیلی خوب کسب کنم و مردم از ما راضی باشند.

وی در پاسخ به این سوال که از حقوق دریافتی از سوی کمیته ملی المپیک گلایه داشتید و آیا در این مدت زمان باقی مانده این نارضایتی برطرف شد، گفت: تمام تلاشم را کردم که در تمامی این سال‌ها بدون حاشیه تنها به هدفم و ورزش فکر کنم. الان هم نزدیک المپیک هستیم و به هیچ چیز دیگری غیر از کسب نتیجه قابل قبول فکر نمی‌کنم. فکر می‌کنم اگر بتوانم دومین مدال المپیک را کسب کنم شرایط زندگی‌ام متحول خواهد شد. به هیچ مسئله دیگری به غیر از رسیدن به بهترین نتیجه در میدان المپیک توجه نمی‌کنم.