خبر مهم وزیر ورزش؛ پرداخت کمک هزینه به ۴۰ ورزشکار المپیکی

وزیر ورزش از پرداخت کمک هزینه به ۴۰ ورزشکار ایرانی حاضر در سی و سومین دوره بازیهای المپیک خبر داد.

مهر: کیومرث هاشمی که امروز سه شنبه از اردوی تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران و ملی پوش المپیکی این رشته بازدید کرد، با تمجیدی از ندا شهسواری گفت: ایشان تنها خانمی است که در سه دوره بازیهای المپیک حضور داشته است. به همین خاطر پرچمداری کاروان ورزش ایران در پاریس به ایشان سپرده شد.

وی ادامه داد: توقع ما از ورزشکاران المپیکی این است که خودشان باشد و به اندازه توانی که دارند تلاش کنند. می دانیم که المپیک میدان بزرگ و سختی است اما ورزشکاران ما باید تمام توان و انرژی خود را برای موفقیت بگذارند.

کیومرث هاشمی ادامه داد: از آنجایی که گرفتن سهمیه و حضور در المپیک کار سختی است و ارزش خاص خودش را دارد ما در وزارت ورزش بررسی می کنیم که به ۴۰ ورزشکار المپیکی مبلغی را به عنوان کمک هزینه اهدا کنیم که این اتفاق تا قبل از اعزام تیم های ورزشی به پاریس به حساب ورزشکاران واریز خواهد شد.

هاشمی از اعمال قانون حق رشد در ورزش کشور خبر داد و گفت: ما در وزارت ورزش باید قانونی را در نظر بگیریم که مربیان پایه و کسانی که ورزشکار را کشف می کنند و پرورش می دهند، هنگامی که آن ورزشکار به سطح اول می رسد و با تیمی قرارداد می بندد، درصدی هم به مربی او برسد. اگر این اتفاق رخ دهد سایر مربیان هم انگیزه پیدا می کنند و این اتفاق باعث بهتر شدن شرایط مربیان می شود.