حمله به کاروان ارتش هندوستان در کشمیر/ ۵ سرباز کشته شدند

وزارت دفاع هندوستان از حمله مرگبار به کاروان نظامیان این کشور در منطقه جامو و کشمیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، براساس اعلام وزارت دفاع هندوستان، در پی حمله شبه‌نظامیان به کاروان ارتش این کشور در منطقه جامو و کشمیر دست کم پنج سرباز کشته شدند.

خشونت‌ها در دره کشمیر و نواحی پیرامون آن از آغاز شورش سال ۱۹۸۹ که به کشته شدن ده‌ها هزار نفر منجر شد، همواره این منطقه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

به نوشته رسانه‌ها، در تازه‌ترین حادثه افراد مسلح پس از حمله با نارنجک به کاروان نظامیان ارتش هند در منطقه کاتوآ، به روی آنها آتش گشوده و در پی شلیک متقابل سربازان هندوستانی، به سمت جنگلی در نزدیکی محل تیراندازی گریختند.

راجنات سینگ، وزیر دفاع هند در پیامی در «ایکس»، ضمن تسلیت به خانواده سربازان کشته‌شده، نوشت: عملیات‌های ضدتروریستی در جریان است و سربازان ما مصمم به برقراری آرامش و نظم در منطقه هستند.

هندوستان و پاکستان هر دو بر سر منطقه کشمیر واقع در رشته کوه‌های هیمالیا ادعای مالکیت دارند اما هر کدام بخشی از آن را اداره می‌کنند به طوری که قلمروی تحت اداره هند از منطقه هندونشین جامو و مسلمان‌نشین دره کشمیر تشکیل شده است.

حمله شبه‌‎نظامیان به منطقه جامو در ماه ژوئن، به کشته شدن ۱۲ نفر و مجروح شدن ده‌ها تن دیگر منجر شد. آمیت شاه، وزیر کشور هندوستان ماه گذشته در جریان یک جلسه امنیتی گفت که نبرد علیه شبه‌نظامیان در این منطقه، وارد مرحله سرنوشت‌سازی شده است.