ضرغامی: تابو برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی شکسته شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تابوی کنسرت در دولت شهید رئیسی شکسته شد؛ سال‌ها اهالی موسیقی می‌خواستند در فضاهای تاریخی کنسرت داشته باشند.

مهر نوشت: سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: فردا در استان فارس ۱۱ پروژه مهم افتتاح و چند پروژه با تأمین اعتبار، آغاز عملیاتی اجرایی را خواهیم داشت که اعتبار این پروژه‌ها ۸۰۰ میلیارد تومان است و تا پایان دولت سیزدهم پروژه‌های مختلفی به افتتاح خواهد رسید.

وی افزود: افتتاح هتل پنج ستاره، اقامتگاه سنتی، ترمیم ابنیه تاریخی، طرح کمپ والرین و تخت جمشید از جمله مواردی است که فردا انجام خواهیم داد.

وزیر گردشگری اذعان داشت: مسأله دیگر اینکه در نشست منطقه‌ای سازمان گردشگری جهانی در فیلیپین تاسیس مرکز موضوعی بین‌المللی صنایع دستی و گردشگری در اصفهان به تصویب رسید. این بحث حدود ۱۰ سال جریان داشت و رقبای جدی دنبال می‌کردند تا در کشور خود تأسیس کنند ولی جایگاه بالای ما در صنایع دستی در سطح جهانی موجب شد، این مصوبه صورت بگیرد.

وی بیان کرد: نکته مهم اینکه تابوی کنسرت در دولت شهید رئیسی شکسته شد؛ سال‌ها اهالی موسیقی می‌خواستند در فضاهای تاریخی کنسرت داشته باشند. با برنامه‌ریزی دقیق، این کار صورت می‌گیرد.

ضرغامی اظهار کرد: برای اولین‌بار در تخت جمشید کنسرتی با حضور ۵۴۰۰ نفر با حضور آقای علیرضا قربانی برگزار شد. هتل‌ها و مراکز اقامتی پر شده و پروازها رزرو شده و مراکز خدماتی فعال هستند و رونق گردشگری را شاهد هستیم.