سازمان همکاری شانگهای یکی از ارکان نظم نوین جهانی است

مشاور کرملین امروز در سخنانی با اشاره به دیدار فردا میان رؤسای جمهور روسیه و چین در آستانه تصریح کرد: سازمان همکاری شانگهای یکی از ارکان نظم نوین جهانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، یوری اوشاکوف، مشاور کاخ کرملین در سیاست خارجی در نشست خبری امروز سه شنبه خود در مسکو اعلام کرد که مسکو برای سفر مودی (نخست وزیر هند) به روسیه اهمیت بسیاری قائل است، این اولین سفر او پس از انتخابات (ریاست جمهوری روسیه) خواهد بود.

مشاور ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: مسکو در چارچوب ریاست چین در سازمان همکاری شانگهای با این کشور همکاری نزدیک خواهد داشت. ریاست بر سازمان همکاری شانگهای برای بازه زمانی ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ به چین واگذار خواهد شد.

یوری اوشاکوف، در ادامه افزود: چهارم جولای نشستی در قالب سازمان همکاری شانگهای با حضور سران قطر، جمهوری آذربایجان، مغولستان، ترکیه، امارات، ترکمنستان و دبیرکل سازمان ملل برگزار می شود. پوتین در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در آستانه در تاریخ سوم ژوئیه (فردا چهارشنبه) با رئیس جمهور چین دیدار خواهد کرد.

این مقام کرملین تصریح کرد: سازمان همکاری شانگهای یکی از ارکان نظم نوین جهانی است.

گفتنی است که نشست سران سازمان همکاری شانگهای فردا و پس فردا در شهر آستانه پایتخت کشور قزاقستان برگزار می شود.

گفتنی است کاخ کرملین پیشتر اعلام کرده بود که رئیس جمهور روسیه در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در آستانه در پایتخت قزاقستان با سرپرست ریاست جمهوری ایران و رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.