۶ کشته و ۲۵ زخمی در حوادث مربوط به بارش باران در بلوچستان پاکستان

مقامات اداره مدیریت بلایای استان بلوچستان روز دوشنبه اعلام کردند که حداقل ۶ نفر در حوادث ناشی از باران طی ۵ روز گذشته در استان بلوچستان جنوب غربی پاکستان کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شینهوا، مقامات اداره مدیریت بلایای استان بلوچستان روز دوشنبه اعلام کردند که حداقل ۶ نفر در حوادث ناشی از باران طی ۵ روز گذشته در استان بلوچستان جنوب غربی پاکستان کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته مسؤولان، بارندگی‌های شدید اخیر باعث رانش زمین، مسدود شدن شاهراه‌های اصلی و سرگردانی افراد متعدد در استان‌های مختلف این ولایت شده و تردد به سمت چندین استان به طور کامل متوقف شده است.

اداره مدیریت بلایای استان بلوچستان گفت: تیم‌های ویژه برای عملیات امداد و نجات در خصوص مسافران سرگردان شده اعزام شده اند.

به گفته اداره ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان، در روزهای آینده بارش‌های بیشتری در این کشور پیش بینی می‌شود و به شهروندان توصیه می‌شود اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

پیش از این، اداره مدیریت بلایای پنجاب این کشور نسبت به جاری شدن سیل شهری به دلیل بارش باران‌های موسمی شدید در بخش‌هایی از استان در ماه جولای هشدار داده بود و پیش بینی می‌شود امسال ۳۵ درصد بارندگی بیشتر شود.