وزنه‌برداری را با حساب بسته می‌چرخانیم/ یک پرونده دیگر باقی مانده

رییس فدراسیون وزنه‌برداری با ابراز رضایت از شرایط این رشته، گفت: در حال حاضر حساب‌های فدراسیون بسته است و خدا به ما لطف کرده که بدون حساب فدراسیون وزنه‌برداری را می‌چرخانیم.

سجاد انوشیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره افزایش حقوق دو ملی‌پوش المپیکی وزنه‌برداری ایران و اظهار بی‌اطلاعی آن‌ها از این موضوع گفت: افزایش حقوق دو ملی‌پوش المپیکی وزنه‌برداری از سوی کمیته ملی المپیک اتفاق افتاد ولی همانطور که سرمربی تیم ملی در بازدید وزیر ورزش از اردوی تیم ملی اشاره کرد، این دو ملی‌پوش روی کارشان تمرکز کردند و دیگر به این مسائل توجهی نمی‌کنند. آن‌ها از این مسائل حاشیه‌ای به دور هستند و تمام فکر و ذهنشان رسیدن به آمادگی و عملکرد قابل قبول در میدان المپیک شده است.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران دیگر اصلاً پیگیر این مسائل نیستند که همین موضوع نشان از محبت آن‌هاست که تنها رسیدن به هدفشان که موفقیت در المپیک است را دنبال می‌کنند و به این مسائل کمترین توجه را دارند. مسئولان حاضر در کمیته ملی المپیک هم حقوق این دو ملی‌پوش المپیکی را در اردیبهشت و خرداد دو برابر افزایش داد، ولی ما صحبت کردیم تا نزدیک به زمان برگزاری المپیک تمامی این موارد جبران شود. ضمن اینکه ما هم در فدراسیون با تمام توان کنار آن‌ها هستیم و حمایت می‌کنیم. در این زمان حساس ملی‌پوشان بهترین تصمیم را گرفتند و تنها روی کار خودشان متمرکز هستند.

وی تأکید کرد: حقوق ملی‌پوشان وزنه‌برداری هم از طرف کمیته ملی المپیک و از طرف فدراسیون به حسابشان واریز شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وزنه‌برداری را با حساب بسته می‌چرخانیم/ یک پرونده دیگر باقی مانده

انوشیروانی در پاسخ به این سوال که از دو ملی‌پوش وزنه‌برداری در المپیک پاریس چه توقعی دارد، گفت: در دیدار با وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم ملی، وزنه‌برداران وزنه‌های خوبی بالای سر بردند و ما را امیدوار کردند. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و در المپیک پاریس هم با ثبت وزنه‌های قابل قبول دل همه ما را شاد کنند. علی داوودی در المپیک قبلی به مدال نقره رسید و با وجود سن کم اما تجربه لازم را برای میدانی مثل المپیک را دارد. مصطفی جوادی هم سال گذشته با وجود اینکه تازه به دسته ۸۹ کیلوگرم آمده بود توانست به مدال طلای مسابقات جهانی برسد ولی با این حال یک فاصله با رقبایش داشت اما در این مدت یک سال این فاصله را کم کرده و به وزنه‌هایی رسیده که شانس مدال آوری دارد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد: مصطفی و علی تمریناتشان را پیگیری می‌کنند و تقریباً در اوج آمادگی هستند، امیدوارم در این چهار، پنج هفته به وزنه‌های خوبی دست پیدا کنند تا در المپیک آن چه که انتظار می‌رود محقق شود.

انوشیروانی در واکنش به بحث اجاره سالن و شکایتی که پیمانکار کرده و به نظر می‌رسد فدراسیون را دچار چالش کرده و این که این موضوع تا چه اندازه این مسئله قابل حل است؟ گفت: با شاکی مذاکره کردیم و قرار است یک جلسه برای جمع بندی نهایی داشته باشیم. پیگیر مسائل قضائی هستیم. بالاخره اتفاقی است که افتاده و در تلاش هستیم آن را حل کنیم. بعد از چندین و چند پرونده حقوقی و کیفری که از فدراسیون شده بود و آن را پشت سر گذاشتیم، به آخرین پرونده رسیدیم. به لطف خدا از زمان حضور ما تا به الان یک شاکی در هیچ موضوعی نداشتیم و این لطف خداست. این آخرین پرونده است و یک مقدار مبلغ آن سنگین است. با وزیر ورزش و مسئولان وزارت صحبت کردیم و در روزهای آینده تعیین تکلیف می‌کنیم.

وزنه‌برداری را با حساب بسته می‌چرخانیم/ یک پرونده دیگر باقی مانده

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری عنوان کرد: در حال حاضر حساب‌های فدراسیون بسته است و خدا به ما لطف کرده که بدون حساب فدراسیون وزنه‌برداری را می‌چرخانیم. نزدیک به ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هم از حساب فدراسیون پول برداشته شده است. حساب درآمدی فدراسیون در این چند وقت اخیر واقعاً متحول شده بود اما در سه ماهه اول سال حدوداً یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون از حساب درآمدی ما برداشت شد. فکر می‌کنم این بدهی را با رضایت دوستان بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد جمع کنیم و این پرونده هم ختم به خیر شود. البته روند قضائی پیگیری می‌کنیم و امیدوارم به نتیجه برسیم.