تشکیل ۷ هزار پرونده قضایی در حوزه تولید

رییس‌کل دادگستری گفت: سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در حوزه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.

خبرگزاری مهر: علی القاصی‌مهر، رئیس‌کل دادگستری استان تهران امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، گفت: ۱۲ کارگروه در قوه قضائیه با مشارکت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده و امیدواریم با فعالیت‌های این کارگروه، بتوانیم حمایت خود را از واحدهای تولیدی انجام دهیم.

وی ادامه داد: مجلس در سال‌های اخیر، قوانینی را در حمایت از نظام اقتصادی و رفع موانع پیش رو به تصویب رساند که در امتداد فرمایش رهبر معظم انقلاب و تسهیل‌کننده امور بودند به عنوان نمونه می‌توان به قانون حمایت از کالاهای ایرانی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات اشاره کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه در دستگاه قضائی در کنار سایر قوا در راستای فرمان مقام معظم رهبری نهایت توان و ظرفیت خود را در این حوزه به کار بسته‌ایم، گفت: دستگاه قضائی به طور غیرمستقیم در جهت حمایت از بخش تولید در بخش رسیدگی‌های قضائی و پرونده‌های مرتبط با نظام تولیدی، رویکرد نوین و حمایت گرایانه داشته است.

القاصی‌مهر افزود: در صدور قرارهای قضائی رویکرد به سمتی است که از تولید حمایت شود. همچنین قوه قضائیه تلاش می‌کند در حوزه پیشگیری از آسیب‌هایی که موجب آسیب به تولید است با رویکردی حمایت گرایانه جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه در بخش نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور از طریق سازمان بازرسی کشور این رویکرد را فعال کرده است،
ادامه داد: امروز در قوه قضائیه ظرفیت اقدامات نظارتی و پیشگیرانه دستگاه‌های مرتبط در قوه در جهت حمایت از تولید به کار بسته اند.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در حوزه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.